Kripto Para

ABD’li Yetkililer 27.7 BTC’yi Buldu!

Bitfinex'te yaşanan hack skandalının ardından ABD'li yetkililer paraların bir bölümünü iade etti.

2016 yılında yaşanan kripto para saldırısında Bitfinex borsasından 120 adet Bitcoin çalındığı açıklanmış ve kripto para borsasının yatırımcılara parasını geri ödemek konusunda hızlı davranmadığı suçlaması yöneltilmişti. Bitcoin çalınma olayının ardından ABD’li yetkililer hemen harekete geçmiş ve kripto para birimlerinin neden, nasıl ve ne kadar sürede çalındığını araştırmaya başlamıştı. Bitcoin hack vakasından hemen sonra Bitfinex tarafından bazı yatırımcılara belirli yöntemler ile kripto paraları geri ödenmiş ancak 120 BTC’den henüz haber yoktu.

Bugün ise ABD’li güvenlik güçlerince yapılan resmi basın açıklamasında, Bitfinex borsasının 120 Bitcoin’inden sadece 27.7 tanesinin bulunduğunu açıkladı. Bitfinex borsasında yaşanan hack olayından sonra borsa kapanmadı ancak kripto para sahipleri olası güvenlik sorunlarından endişe ederek, Bitfinex borsası yerine farklı kripto para borsalarını kullanmaya başladı. Bazı kripto para sahipleri ise her kripto para borsasında buna benzer olayların olabilecek olduğunu, bu tür olayların sık rastlanabilecek olaylar olduğunu açıklayarak, kripto para borsalarına %100 güvenilmemesini, olası siber saldırılara karşı hazırlıklı olmak gerektiğini açıklamıştı.

Bitfinex borsasına iade edildi

Amerikan güçlerince Bitfinex borsasının 120 BTC’sinden 27.7 tanesi iade edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu