binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD'nin Atlanta Eyaleti FED Başkanı Faiz İndirimlerinin Başlaması Gereken Zamanı Açıkladı! İşte...

ABD’nin Atlanta Eyaleti FED Başkanı Faiz İndirimlerinin Başlaması Gereken Zamanı Açıkladı! İşte Detaylar

Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, Çarşamba günü CNBC'ye verdiği mülakatta faiz oranlarının gidişatına ilişkin görüşlerini paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Atlanta FED Başkanı Raphael Bostic, Çarşamba günü CNBC’ye verdiği mülakatta faiz oranlarının gidişatına ilişkin görüşlerini özetledi ve faiz indirimlerinin 2024’ün dördüncü çeyreğine kadar yapılmaması gerektiğini öne sürdü.

Atlanta FED Başkanı Bostic Faiz İndirimlerinin Dördüncü Çeyreğe Kadar Erteleneceğini Öngörüyor

Bostic’in açıklamaları, yıl boyunca birden fazla faiz indirimi öngören Federal Rezerv’deki birçok meslektaşının beklentilerinden ayrışıyor.

Bostic temkinli bir yaklaşımı vurgulayarak 2024 yılı için sadece bir çeyrek puanlık bir faiz indiriminin uygun olacağını öngördü. Bu öngörü, diğer FED yetkilileri tarafından benimsenen daha güvercin görünümle tezat oluşturuyor.

Bostic, “Enflasyonun çok daha inişli çıkışlı bir hal aldığını gördük,” dedi. “Eğer ekonomi beklediğim gibi gelişirse. Bu yılın sonunda, dördüncü çeyrekte aşağı yönlü hareket etmeye başlamamızın uygun olacağını düşünüyorum,”dedi.

Bostic’in yorumları potansiyel faiz ayarlamaları için belirli bir zaman çizelgesi sunarken, diğer birkaç Fed yetkilisi faiz oranı görünümüne ilişkin kamuoyu açıklamalarında bu kadar açık oldu.

İlgili Haber  Binance, 51. Launchpool Projesi İçin Seçtiği Altcoini Açıkladı! Duyuru Sonrası BNB Hareketlendi!

FED Guvernörü Adriana Kugler, Bostic’in son dönemdeki enflasyon eğilimlerinin dengesiz doğasına ilişkin görüşlerini yineledi.

Kugler enflasyon konusunda kaydedilen ilerlemeyi kabul etmekle birlikte dezenflasyonist baskıların devam ettiğini vurguladı.

Louis’deki Washington Üniversitesi’nde konuşan Kugler, mevcut dezenflasyon ve işgücü piyasası koşullarının devam etmesi halinde, yıl boyunca faiz indirimlerinin gerekli olabileceğini öne sürdü.

Kugler, olası faiz ayarlamalarının zamanlaması veya büyüklüğü konusunda ayrıntı vermekten kaçınarak, para politikası kararlarında ihtiyatlı ve uyarlanabilir olunması gerektiğini vurguladı.

FED yetkilileri arasındaki görüş ayrılıkları, ekonomik manzarayı çevreleyen karmaşıklık ve belirsizliğin altını çiziyor.

Politika yapıcılar bu zorlukların üstesinden gelirken, piyasa katılımcıları faiz oranlarının gelecekteki seyri ve daha geniş para politikası duruşu hakkında daha fazla rehberlik beklemektedir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail