binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinABD’nin En Eski Bankası BNY Mellon’dan Yeni Rapor: "Kripto Paralara Olan Kurumsal...

ABD’nin En Eski Bankası BNY Mellon’dan Yeni Rapor: “Kripto Paralara Olan Kurumsal İlgi Artıyor!”

BNY Mellon, kripto para birimlerinin aile ofislerinin portföylerinin %5'ini oluşturduğunu söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve kripto paralara olan ilgi günden güne artmaya devam ederlen Wall Street devlerinden biri olan Bank of New York Mellon’dan (BNY Mellon) yeni bir rapor geldi.

BNY Mellon yakın tarihli bir raporda, aile ofislerinin portföylerine giderek daha fazla kripto para eklediğini ortaya koydu.

Aile ofislerinin yeni yatırım fırsatlarını araştırdığını ve bunlara yöneldiğini belirten BNY Mellon, kripto para birimlerinin aile ofislerinin portföylerinin %5’ini oluşturduğunu söyledi.

2024 BNY Mellon Varlık Yönetimi Araştırmasına göre , ankete katılan aile ofislerinin yaklaşık %39’u ya aktif olarak kripto para birimlerine yatırım yapıyor ya da kripto para birimlerini değerlendiriyor.

Bu oranın modern varlık sınıfı olan kripto paralara olan yoğun ilginin altını çizdiğini belirten BNY Mellon, bazı aile ofislerinin BTC ve kripto paralara yatırım yapma konusunda tereddütlü kaldığını söyledi.

Ankete katılanların %38’i dijital varlıkların yüksek volatilitesine ve belirsiz düzenleyici ortama ilişkin endişeleri öne sürerek kripto para birimlerine ilgisizliğini dile getirirken tereddütleri arasında kripto paralardaki bilgisayar korsanlığı ve siber suç endişelerinin de yer aldığını belirtti.

“Girişimci doğalarına uygun olarak aile ofisleri, yeni ve ortaya çıkan fırsatlara doğru ilerlemeye hazır ve istekli olduklarını gösteriyor.

Kripto para birimleri, portföylerin her ne kadar %5’ini oluşturuyor ise de bu oran on yıl önce düşünülemez bir tahsis.”

Kripto para birimlerini araştıran veya bunlara yatırım yapanlar arasında, spot kripto para ETF’leri açık bir şekilde tercih edilirken, bazıları ise doğrudan borsalarda işlem yapmayı tercih ettiğini belirtti.

Aile Ofisleri Nedir?

Aile Ofisi kavramı, aile üyelerinin kendi ana uğraşlarını sürdürürken, sahip oldukları varlıkların çeşitlendirilmesi ve performans odaklı yönetilmesi ihtiyacından doğmuştur.

Aile ofisleri, varlıklı aileler tarafından servetlerini yönetmek, ailelerinin finansal geleceğini planlamak, yatırım fırsatlarından yararlanmak ve aile üyelerine diğer hizmetleri sağlamak amacıyla kurulan özel mülkiyetli kuruluşlardır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail