Haberler

Accenture PLC Group: İranlı saldırganlar fidye yazılımı geliştiriyor

Accenture PLC Group, İranlı siber saldırganlarca yeni bir fidye yazılımı geliştirildiği ve bu yazılımların 5 farklı hacker grubu tarafından geliştirildiğini açıkladı. Yapılan açıklamada kripto para çalmak ve çalınan paraları Tahran yönetimine geçirmek isteyen devlet ile birlikte çalıştıkları tahmin edilen siber saldırganların 5 ayrı grup olarak kripto paralar adına yeni fidye yazılımları üzerinde çalışmalarını sürdürdükleri ve çalışmaların ABD tarafından izlendiği açıklandı.

İran’ın kripto para fidye yazılımları geliştirmesinin 5 farklı grup tarafından şuan bu iş üzerinde çalışılıyor olmasının dünyada daha fazla güvenlik sorunlarına ve milyonlarca insanın yatırımlarının bir gün içerisinde silinebilecek sebeplere neden olabilecek olduğu tahmin ediliyor.

ABD’nin yaptırımları İran’ı batırdı

ABD’nin ekonomik yaptırımlar uyguladığı İran, ekonomik olarak dünyanın en kötü ülkeleri sıralamasına girdi. Kasım ayında petrol ihracatı 0’a indirilecek olan ülkeden hiçbir ülke petrol alamayacak ve bu sayede İran ekonomisinin tamamen bağımlı olduğu petrol ihracatı da yapılamadığında ülkede devlet destekli siber saldırganların diğer ülke vatandaşlarının paralarını çalmak için daha fazla çaba harcayacak olduğu tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu