AnalizBitcoin

ADVFN CEO’su “Bitcoin İçin İşler Kötüleşebilir Ancak Bu Durum Önemli Bir Birikim Fırsatı Olabilir!”

"Bitcoin için sıradaki hedef 7 bin dolar olabilir."

Kısa bir süre önce verdiği röportajda Bitcoin hakkında konuşan ADVFN CEO’su Clem Chambers, lider kripto para birimi için işlerin daha da kötüleşeceğini ancak bu durumun çok uzun sürmeyeceğini belirtti.

Bitcoin’deki sert düşüşün Çin’deki yasaklamalarla ya da Elon Musk’ın manipülatif tweetleriyle alakalı olmadığını düşünen ve bu söz konusu kötü gidişatı teknik nedenlerle ilişkilendiren CEO, BTC’nin kapitülasyon aşamasında 7.000 dolara kadar düşebileceğini ancak bu durumun kısa süreli olacağını iddia etti.

Chambers’a göre Bitcoin dörtlü yarılanma olayının etkisiyle aynı modeli sürekli olarak tekrarlıyor ve bunun sonucunda da adeta bir roket gibi yukarı çıkıyor, kaya gibi iniyor, aynı döngü sürekli tekrar ediyor.

Bu Düşüş Para Biriktirmek İçin İyi Bir Fırsat Olabilir

İddia ettiği sert düşüşün gerçekleşmesi halinde yatırımcılar için güzel bir para biriktirme fırsatı doğacağını belirten Chambers, kendisi adına iyi bir kâr döneminin yaklaştığına inanıyor.

Chambers bundan birkaç sene önce yapmış olduğu tahminde Bitcoin fiyatının sırasıyla 20.000, 200.000 ve 2 milyon dolar olabileceğini iddia etmişti. Chambers’ın şimdi bu denli olmusuz bir tablo çiziyor oluşunun altında boğa sezonuna geçişin ilk aşamasında olduğumuza olan inancı yatıyor olabilir.

Bitcoin’in bu denli güçlü düşüşlere sahne olacağını iddia eden tek isim Chambers değil, nitekim Guggenheim CIO’su Scott Minerd da Bitcoin’in yakın zamanda 10 bin dolarlık dip seviyeyi göreceğini iddia etmişti.

Eğer söz konusu isimlerin iddia ettikleri gibi bir düşüş gerçekleşirse bu durumun çok da uzun sürmeyeceği öngörülebilir. Bu noktada yatırımcıların panik havasına girmemesi ve bekleyişe geçmeleri gerekebilir. Nitekim balinalar her zaman olduğu gibi harekete geçecek ve telaşa kapılarak düşük fiyattan satış yapacak yatırımcıların hamlesinden büyük kâr sağlayacaklar.

Tabii bu kadar büyük düşüşlerin öncesinde makul destek alanlarında stop olmak (yani eldeki malı satmak) yatırımcı için en önemli stratejidir. Bu bağlamda BTC için büyük düşüşleri başlatabilecek en kritik seviye 25.000 dolar seviyeleridir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu