Kripto HaberleriHaberlerAfrika ekonomisini kripto para ile güçlendirmek istiyor

Afrika ekonomisini kripto para ile güçlendirmek istiyor

Takip et

Afrika ülkelerinin yöneticileri medyada sürekli eleştiri konusu olan ve birkaç Afrika ülkesi dışında diğer tüm bölge ülkelerinin tamamında yaşlı, bilgi seviyesi az ve diktatör rejimlerin olduğu bilinen bir gerçektir. Bu gerçek dolayısı ile Afrika ülkelerinin basında iddia edildiği kadar olmasa bile sömürü devletleri tarafından değerli madenleri ve para kaynakları sömürülmekte olup bunun mevcut ekonomik durumlarının son derece kötü halde olması bu şekilde tanımlanmaktadır.

Afrika’nın bazı ülkeleri ise (Güney Afrika gibi) ekonomilerini daha güçlü hale getirmek için olağanüstü çaba harcamakta ve kendilerini gelecekte ülkeye daha fazla yatırımcı çekmek için Blockchain sektörüne adamışlardır. Sadece zincir teknolojisi değil, Güney Afrika’da kripto paralarda etkin bir şekilde şirketlerin ve işadamlarının hedefinde olan ve hükümetin yakından ilgilendiği konu olmakta ve ülke ekonomisine faydalarının son derece ciddi olabileceği düşünülmektedir.

Daha şanslılar

Bazı büyük ülkelerin kripto para ve zincir teknolojisi açısından daha fazla talep, daha fazla para dolayısı ile şanslı olsalar bile, küçük ülkelerinde bu konuda kendilerine özgü şansları vardır.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları