Blockchain

Afrika’da Su Kaynakları İçin Blockchain Kullanmak Gereksiz Olabilir

Blockchain teknolojisinin Afrika kıtasında kurak ülkelerde su kaynakları için kullanılabileceği aralıklarla iddia ediliyor.

Kripto paralar kadar belki daha önemli olan bir teknoloji varsa Blockchain teknolojisidir. Blockchain teknolojisi IBM tarafından geliştirilen gıda takip ürünü sayesinde 2.2 saniyede gıda takibi yapılmasına imkan verilen bir teknoloji iken, aynı zamanda limanlarda kullanılması da gündemde. Blockchain teknolojisi ile Afrika’da su kaynaklarını kontrol etmek ve su kaynaklarının ne kadar yeterli olduğunu kontrol ederek su takibi yapmanın Afrika kıtasını kurtarabileceği iddialarının doğru olmayabileceği göz önünde tutulmaya başladı.

Afrika merkezli kripto para sitelerinde kıtada kuraklığın olması, su kaynaklarının evlerde değil, uzak bölgelerde bulunuyor olması ve bu kaynakların sadece belirli bir süre yetebiliyor olmasının su dağıtımı yapılamayan Afrika kıtası ülkelerinde bir işe yaramayacak. Temiz suya erişimin olmadığı kıta ülkelerinde su takibinin bir şirket ve hükümet tarafından yapılmasının mümkün olmadığı açıklandı.

Su olmayınca en iyi teknoloji olsa da takip edilemez

Afrika kıtasında bazı ülkelerde su konusunda büyük problemler yaşayan ülkeler ve temiz suya erişimleri neredeyse hiç yok. Pis su içen çocuk ve yetişkinler su kaynaklarının olmadığı ülkelerde mecburen uzak noktalara giderek temiz su edinmek zorundalar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu