Altcoin

Ağustos Ayında Dikkat Edilecek 3 Altcoin!

Ağustos ayındaki belirsiz durum, bu 3 altcoinin avantajına olabilir.

Kripto para sektörü kabus gibi bir dönemden geçiyor olsa da özellikle temmuz ayının son haftalarında toparlanmaların yaşandığı görülmeye başlandı.

Bitcoin fiyatının yeniden 40.000 dolar seviyesine ulaşması ve kısa süreliğine de olsa bunun üzerine çıkması, altcoinleri canlandırdı.

Birbiri ardına gelen iyi haberler ile piyasa yükselirken, SEC Başkanı tarafından yapılan açıklamalar ile fiyat yine baskılanmakta.

İlgili Haber
SEC Başkanından Kritik Bitcoin ETF Açıklaması!

Buna rağmen ağustos ayında kritik gelişmeler sayesinde birkaç altcoinin hareketlenmesi beklenebilir.

Polkadot (DOT)

Listenin başında ise Ethereum kurucu ortağı tarafından hayata geçirilen Polkadot (DOT) yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde kısa sürede %25 yükseliş elde eden DOT, bunu parachain satışlarına borçlu. Polkadot için devrim niteliğindeki parachain ağlarının satışı başladı ve farklı kripto para projeleri bunlara yoğun bir talep gösteriyor. DOT, bu yönüyle ağustos ayında ralliye liderlik edebilir.

Chainlink (LINK)

İkinci sırada ise 2020 yılındaki yükselişinden eser kalmayan Chainlink (LINK) var. DeFi sektörünün en önemli oracle platformu olan LINK, ağdaki katılımcılara yönelik teşvikleri arttırdı.

Özellikle teknik görünümdeki üçgenin kırılması ve 20 dolar direncinin üzerine çıkılması, LINK fiyatı için 29 dolara işaret ediyor.

Terra (LUNA)

Üçüncü sırada ise bu hafta %60 yükseliş elde eden Terra (LUNA) bulunmakta. LUNA, kendi stablecoinine de sahip ve bunun üzerinden önemli bir staking hizmeti sunuyor.

Terra ekosistemi yakında Mirror V2 güncellemesini hayata geçirecek ve bunun fiyata büyük bir etki etmesi beklenebilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu