Kripto HaberleriHaberlerAK Partili Hukukçu Vekiller Kripto Para Düzenlemesi İçin Toplanıyor!

AK Partili Hukukçu Vekiller Kripto Para Düzenlemesi İçin Toplanıyor!

Takip et

Ülkemizde kripto paraların düzenlenmesi kapsamında kripto sektörünün önde gelen temsilcileri ile görüşmeler yapılmaya devam ediyor.

Bu bağlamda AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kripto sektörünün temsilcileri ile birden fazla görüşme yaptı.

Bu görüşmelerde temsilciler Elitaş’a “yatırımcıların güvence altına alınması ve kripto para borsalarının şeffaf şekilde incelenmesi” şeklindeki taleplerini ileterek, kripto paraların yasal düzenlenmesi ile ilgili görüşlerini aktardı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş görüşmelerine devam ederken bir yandan da AK Partili hukukçu milletvekilleri kripto paraların yasal düzenlenmesi ile ilgili çalışmalar yürütecek.

DHA’nın haberine göre hukukçu vekiller bir araya gelerek kripto para birimlerine ilişkin yasal düzenlemenin çerçevesini oluşturacak.

AK Partili vekiller bugüne kadar yapılan çalışmalar ve bu konuda sektör temsilcilerinin ilettikleri talepleri kapsamında kripto paraların yasal düzenlemesinin alt yapısını oluşturacak.

Türkiye’deki Kripto Para Çalışmaları!

Ülkemizde kripto paraların yasal düzenlenmesi kapsamında Mustafa Elitaş bugüne kadar kripto sektörünün kilit konumunda yer alan kripto para borsası Binance, BtcTurk ve Paribu yetkilileri ile görüşme gerçekleştirdi.

İlgili Haber
Mustafa Elitaş: "TBMM'de Türkiye'nin Önde Gelen Kripto Para Borsaları İle Görüştüm"
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları