BitcoinHaberlerKripto Para

Mustafa Elitaş: “TBMM’de Türkiye’nin Önde Gelen Kripto Para Borsaları İle Görüştüm”

Mustafa Elitaş'ın açıklamalarını aktardık.

Son zamanlarda Türk kripto para piyasasının gündemine oturan “kripto para yasası” hakkında hemen hemen her gün bir gelişme yaşanıyor.

Daha önce kripto para temsilcilerinin bu konuda görüşlerini dinleyen AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, bugün bu sektörün belki de en kilit konumunda olan kripto para borsaları ile görüştü.

Görüşmeden sonra Binance borsasından konu ile ilgili açıklama gelmişti:

İlgili Haber
Kripto Para Düzenlemesi: Binance, Meclis Toplantısı Hakkında Açıklama Yaptı!

Şimdi ise Mustafa Elitaş, bir açıklamada bulundu ve açıklamasında: “Bugün TBMM’de Türkiye’nin önde gelen Kripto Para Borsası Binance, BtcTurk ve Paribu yetkilileri ile görüştüm. Dünyadaki uygulama örneklerine de değinen Borsaların yasal düzenleme çalışmalarına referans olacak görüş ve önerilerini dinledik” dedi.

Daha önce Elitaş kripto para temsilcileri ile de görüşmüş ve bu görüşmeden olumlu dönüşler aldıklarını belirtmişlerdi. Henüz yasa çıkmasa da hükümet tarafından konu ile ilgili geri dönüşler alınıyor oluşu kripto para piyasası tarafından olumlu karşılanıyor.

İlgili Haber
Türkiye'deki Kripto Para Yasası İle İlgili Yeni Gelişme! Eylem Cülcüloğlu Açıkladı!
İlgili Haber
Meclis'teki Kripto Parası Toplantısı Hakkında 8 İsimden Ortak Açıklama!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu