BitcoinHaberler

Türkiye’deki Kripto Para Yasası İle İlgili Yeni Gelişme! Eylem Cülcüloğlu Açıkladı!

Kripto para yasa tasarısı hakkında Meclis'e giden Eylem Cülcüloğlu'nun açıklamalarını aktardık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “kripto para yasa tasarısı hazır yakında meclise gidecek” söyleminden sonra bu olay, birkaç aydır Türkiye’deki kripto para ekosisteminin gündemine oturdu.

Tartışmalar devam ederken bir Twitter konuşmasına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, bu konuyu daha detaylı tartışmak için Meclis’e kripto para topluluğunu davet etti.

Meclis’e kripto paralar hakkında görüşlerini bildiren topluluğun toplantı sonrası açıklamalarını aşağıdaki haberimizde aktarmıştık.

İlgili Haber
Meclis'e Giden Kripto Para Topluluğu Açıklama Yaptı! İşte Detaylar

Bugün ayrıca kripto para fenomenlerinden Eylem Cülcüloğlu’nun da kripto para yasa tasarısı hakkında görüşmeye gideceğini duyurmuştuk.

Görüşmeden sonra Elitaş’tan “ilk toplantının ardından sektörün önde gelen temsilcileriyle görüşmeye devam ediyor, beklenti ve taleplerini değerlendiriyoruz” şeklinde açıklama geldi.

Konu hakkında açıklama yapan Eylem Cülcüloğlu da yasa tasarısıyla ilgili çokça sorulan vergi konusuna değindi ve “Yasa tasarısında vergilendirme konusu yok, tam tersine Türkiye’yi kripto para için bir çekim merkezi yapmak istiyorlar.” açıklamalarıyla toplantıya ilişkin detaylarda bulundu.

Daha sonra Youtube kanalında konuşan Cülcüloğlu’nun açıklamalarındaki satır başlıkları şu şekilde:

Türkiye’nin kripto para konusunda aktör ülkelerden olduğunu ifade eden Cülcüloğlu, Türkiye’deki yatırımcılarda ciddi bir kripto para stoğu olduğu ifade ederek bu alana gelecek yasanın, tüm dünyadaki kripto para ekosistemini etkileyeceğini ifade etti.

Eylem Cülcüloğlu açıklamanın devamında, toplantının çok yapıcı olduğunu ve hükümetin bu konudaki yaklaşımının çok olumlu olduğunu söyledi. Ayrıca çokça sorulan vergilendirme konusuna da değinen ünlü isim, “bu yasa tasarısında vergilendirme yok, bu yasa mağduriyetleri engellemek için yapılacak bir yasa” dedi.

Madencilik konusuna da değindiğini ifade eden Cülcüloğlu, Türkiye’nin temiz enerji ile madencilik yapması durumunda çok güzel bir potansiyele sahip olabileceğinden, kripto para vadileri kurulmasına kadar birçok konuya değindiğini ifade etti ve “kripto para camiasının tüm çekincelerini ve isteklerini aktarmaya çalıştım ve aldığım izlenimler son derece olumlu” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
11 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Hasan

global borsalar yasaklanırsa cok büyük hata yapılır

Anonim

Yürü be hocam 😀

Taylan bicer

O yasa tasarisi vergiye hazirliktir ama unutmayin 2023 te uzak degil…

Administratör

Eylem cülcüloglu kriptonun
Kemal kılıçdaroglu sayılır.
Birşeyler yapılmadan önce anket yapılması bu işlerle uğraşanlar özellikle genç beyinlerinde bu sayede bilgisi alınması gerekli bence tosuncuk dahil.

Anonim

Nolacaksa olsun artık bakalm bekliyoruz

Anonim

Haha komedi gibi 🙂 Eylem cücüloğlu, Erkan Öz gibi adamlardan akıl fikir alan heyetten ne beklenir. Neymiş gündemde vergi yokmuş 🙂 Nefes alsak vergi be. Bak nasıl yıl sonu bu kadar vergi diye haberler çıkmıyor mu? Bu yorumum burada kalsın 2023 te görüşürüz 🙂

Ananonim

Kim çıkacaktı maradatör mü çıkacaktı malcoin mi çıkacaktı kripto füğendis mi çıkacaktı Kripto Meknik mi bana isim ver kimsin sen

Anonim

ada yıllardır bu işin içinde herklesten çok tecrübeye sahip, öyle abuk subuk konuşanlar çenenizi kapatın!!!

Anonim

Yav heee heee. Yıllardır işin içinde belli başarıları. 2 tane coin önerdi size uzman oldu 😅

Anonim

Prof Dr. Özgür Demirtaş çıkabilirdi mesela. Bu kadar cahilsiniz işte. Biri Thodex in yancısı ötekisi zaten nexparada başarısız olup takipçilerine yediren biri. Hadi konuşun simdi anca boş yaparsınız. Siz gidin onlarin peşinden koyun misali anca gudulursunuz

Anonim

Çoban Demirtaş ve koyunları


Başa dön tuşu