BorsaHaberler

Alarm Verildi: BISQ “Kritik Güvenlik Açığı” Nedeniyle Sistemleri Kapattı!

Kripto para birimi borsası BISQ'da yoğun bir gün yaşanıyor.

Sistem hataları, güvenlik açıkları ve daha niceleri… Kripto para birimi borsaları bankalar kadar güvenli olmadıkları gibi olası kayıplar ve siber saldırılara daha fazla maruz kalabiliyorlar. Bankalara göre daha güvensiz oldukları eleştirileri sürekli artan kripto para borsalarına karşı, bugün yeni bir olay daha yaşandı.

BISQ tarafından yapılan açıklamaya göre 3 BTC ve 4000 XMR’nin kayıp olduğu ile ilgili bilgilerin kendilerince görüldüğü, sistemde yaşanan bu kayıp dolayısı ile kullanıcılara en kısa süre içerisinde destek sağlanacak olduğu açıklandı.

Ardından sistem 24 saatliğine kapatılarak alarm verilirken, kullanıcıların işlem yapmasına izin verilmeyecek olduğu bildirildi. Soğuk cüzdanlara aktarılan tüm kripto paralar korumaya alınırken, BISQ tarafından konu ile ilgili güncellemelere devam edileceği bildirildi.

Güncelleme: BISQ’dan yapılan yeni açıklamada sistemde güvenlik hatası ve buna bağlı güvenlik ihlali tespit edildiği bildirildi. Bu hatanın derhal düzeltildiği bildirilirken, 245.000 dolara eşit kayıp kripto para birimleri hakkında ise bilgi verilmedi.

İlgili Haber
Kripto Para Birimi Borsaları Stratejik Hareket Etmeyi Sürdürüyor
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu