BitcoinHaberler

Alibaba Bitcoin Mi Aldı? Başkan Yardımcısından Kripto Paylaşımı!

Kriptoyu kim sevmez?

2021 yılında kripto para birimlerine yönelik artan benimseme pek çok şirketi bu alana yönlendirdi.

ABDli pek çok banka ve şirket kripto para birimlerine yönelik maruziyet imkanları ararken, Çinli şirketler bu yarışı geriden takip etmek zorunda kaldı.

Çin’in kripto para birimlerine yönelik baskıcı politikası ve Bitcoin yasakları Çinli kurumsal yatırımcıların kripto para yatırımlarını açıklamalarını engellerken, AliBaba kanadından pozitif bir açıklama geldi.

Çin’li e-ticaret devi Alibaba’nın İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Joe Tsai sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “kriptoyu seviyorum” dedi.

Tsai’nin paylaşımı “Alibaba Bitcoin’e yatırım yaptı” iddialarını yeniden alevlendirirken, Binance CEO’su CZ’de bu paylaşıma kayıtsız kalmadı.

CZ, Tsai’nin paylaşımını alıntılayarak, “Tsai’yi seviyorum” dedi.

Alibaba kurumsal olarak NFT, Metaverse ve Blockchain alanına doğrudan yatırım yapsa da, bugüne kadar kripto para yatırımları hakkında bir açıklama yapmadı.

Binance CEO’su CZ’nin aylar önce yaptığı bazı paylaşımlar “AliBaba Bitcoin aldı” şeklinde yorumlanmış olsa da, bu konuda resmi bir açıklama gelmemişti.

Çin’in kripto para birimleri üzerindeki baskı politikası dikkate alındığında, Alibaba İcra Kurulu Başkan Yardımcısının kripto paylaşımının cesur bir hareket olduğu değerlendiriliyor.

Bu cesur hareketin arkasından güzel bir alım haberi gelecek mi takip ediyor olacağız.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu