coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinAlman Yatırım Bankası Bitcoin'i Değerlendirdi! Altcoinlere Karşı uyardı!

Alman Yatırım Bankası Bitcoin’i Değerlendirdi! Altcoinlere Karşı uyardı!

Berenberg analistleri Bitcoin'in diğer kripto para birimlerine göre mantıklı bir alternatif olarak görüldüğünü söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin son günlerde yaşadığı volatil hareketlerden sonra 30.000 dolar seviyesini geri almak için mücadele veriyor.

Yatırımcılar BTC‘nin 30.000 doları geçmesini dört gözle beklerken Almanya’nın önde gelen bankalarından olan Berenberg Bitcoin’in performansını değerlendirdi.

Berenberg analistleri, BTC‘nin son yıllarda kripto para birimlerine kaptırdığı ilgisini önümüzdeki bir kaç ay içerisinde geri alabileceğini belirtti.

Bitcoin’in diğer kriptolardan farklı olduğuna dikkat çeken Berenberg analisti Mark Palmer, ABD’li düzenleyicilerin kripto sektörüne baskı yaptığını söyledi.

“ABD’li düzenleyicilerin sektöre baskı yapması nedeniyle neredeyse her token menkul kıymet olarak damgalanma ve yaptırıma tabi olma riskiyle karşı karşıyadır.

Ancak bunun tek istisnası, Blockchain protokolünün tasarımından kaynaklanan ademi merkeziyetçilik sayesinde, SEC ve diğer düzenleyiciler tarafından bir menkul kıymetten ziyade bir emtia olarak nitelendirilen Bitcoin’dir.”

Son aylarda BTC’nin yaşadığı yükselişi de değerlendiren analist, bu artışın daha fazla yatırımcının Bitcoin’i yalnızca kripto para birimleri arasında değil, aynı zamanda küresel finans bağlamında da mantıklı bir alternatif olarak kabul ettiğinin bir işareti olduğunu söyledi.

Kurumsal Bitcoin Yatırımcıları İçin Mantıklı Alternatif: “MSTR!”

Berenberg analistleri başka bir raporda da MicroStrategy hissesi MSTR’nin Bitcoin’e yatırım yapmak isteyen kurumsal yatırımcılar için iyi bir alternatif olduğunu savundu.

MSTR’nin BTC’nin fiyatındaki artıştan yararlanmak isteyen kurumsal yatırımcılar arasında benzersiz bir konuma sahip olduğunu söyleyen Berenberg raporda şu ifadelere yer verdi:

“MicroStrategy hisseleri Bitcoin’e maruz kalmak isteyen kurumsal yatırımcılar için devam eden düzenleyici baskıların ortasında çekici ve mantıklı bir seçenek sunuyor.

Bitcoin, diğer kripto paralara göre güvenli bir sığınak olarak ortaya çıktı.

Yatırımcılar makro ekonomik korkuların ortasında alternatif bir para birimi olarak giderek daha fazla Bitcoin’e yönelirlerse, MicroStrategy hisseleri de daha fazla yükselmeye hazırdır.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail