BitcoinHaberlerKripto Para

Almanya 25 Milyon Dolarlık Bitcoin’e El Koydu!

Alman polisi yasadışı darknet pazarlarından birini kapattığını duyurdu.

Alman yetkililer dünyanın en büyük yasadışı darknet pazarlarından biri olan Hydra Market’e operasyon düzenleyerek kapattıklarını açıkladı.

Yaptıkları açıklamada Hydra Market’in uyuşturucu ticaretinde uzman olduğunu bildirilen Alman federal polisi, Hydra Market kapatılırken 25 milyon dolarlık 543 Bitcoin (BTC) ele geçirildiğini söyledi.

Siber Suçlarla Mücadele Merkez Ofisi (ZIT) ve Federal Kriminal Polis Ofisi (BKA) tarafından gerçekleştirilen operasyonda söz konusu yasa dışı sitenin sunucularının güvence altına alındığı belirtildi.

Soruşturma kapsamında Hydra Market’in piyasada 17 milyon müşteri ve 19.000 satıcı hesabının bulunduğu ortaya çıktı..

Hydra Market’in dünya çapındaki en yüksek ciroya sahip yasadışı pazar olduğunu tahmin eden alman polisi darknet pazarının 2020 yılında 1.23 milyar € (1.35 milyar $) gelir elde ettiğini açıkladı.

Kapatılan Hydra Market’in 2015 yılında faaliyete başladığını söyleyen Alman yetkililer, darknet pazarının ağırlıklı olarak uyuşturucu ticareti için kullanıldığını ve Rusya, Ukrayna, Belarus, Kazakistan, Azerbaycan, Ermenistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan ve Moldova’ya hizmet verdiğimi belirtti.

Alman federal polisi Hydra market soruşturmasının Ağustos 2021’de başladığını ve ABD yetkililerinin de soruşturmaya dahil olduğunu söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu