AltcoinAnaliz

Altcoin Değerlendirmesi – Detaylı Swipe (SXP), Chainlink (LINK), NEO Analizi

Bu altcoinlerde olanlar ya da bu altcoinlere yatırım yapacak olanlar bu seviyelere dikkat!

Kripto paralarda son günlerde yaşanan düşüşlerden sonra yatırımcılar hangi coine yatırım yapacağı konusunda karar veremiyor. Bir taraf lider kripto para BTC ve ETH üzerine yoğunlaşırken bir taraf ise yüksek karlar edebilecekleri altcoinlere yöneliyor. Ancak altcoinlerde yüksek kârın yanında yüksek oranda zararların da edilebileceği gerçeği göz önünde bulundurulmalıdır.

Gelin bu altcoinlerden birkaç tanesini inceleyelim.

Swipe (SXP) Günlük Görünüm

Yayınlamasının ardından yatırımcıların çok büyük beklentiler içine girdiği ve sonrasında yatırımcıları hüsrana uğratan Swipe (SXP), coinmarketcap verilerine göre, 76 milyon dolar gibi oldukça düşük bir piyasa değeriyle 118. Sırada bulunuyor.

Yayın saati itibariyle 0.96 dolar üzerinden alıcı bulan SXP, ne kadar yeni olsa da günlük grafikte çizilen fibonacci düzeltmesine uygun şekilde ilerliyor. 0.96 dolar seviyesi üzerinde yapılacak olan günlük mum kapanışları, fiyatın önemli bir direnç alanı olan 1.116 – 1.152 dolar aralığına doğru yol almasını sağlayabilir. Diğer seviyeleri, grafik üzerinden takip edilebilir.

Swipe (SXP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

4 Saatlik Grafikte Önemli Seviyeler Ve MACD Sinyali

Günlük grafikte net olarak görülemeyen önemli seviyeler, daha kısa zaman dilimi olan 4 saatlik grafikte daha net olarak ortaya çıkıyor. 4 saatlik grafikte, 1.01 – 1.035 – 1.16 – 1.29 dolar olarak saptanan direnç seviyelerinin yanı sıra 1.07 – 1.105 dolar aralığı önemli bir alanı olarak yatırımcıları karşılıyor.

Olası satış senaryosu durumunda öncelikle 0.905 – 0.88 dolar aralığı, fiyata önemli bir destek sağlayabilir. Bu alan elinde SXP olan yatırımcılar için altında stop olunabilecek önemli bir alandır. Şayet bu alanın altında kapanışlar olursa, 0.810 ve 0.725 dolar seviyeleri ilk izlenebilecek seviyelerdir.

Piyasa analizinde sıklıkla kullanılan bir gösterge olan MACD, 4 saatlik SXP fiyat grafiğinde AL sinyali olarak bilinen negatif tarafta oluşan yukarı yönlü kesişim gösteriyor.

Swipe (SXP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Saatlikte Simetrik Üçgen Oluşumu

SXP’de 1 saatlik grafiğe geldiğimizde ise alıcı ve satıcının dengede olduğunu gösteren simetrik üçgen oluşumu vardır. Fiyat, genellikle bu simetrik üçgenin kırılım yönüne doğru hareket eder. Ancak bazen kırılımdan sonra fiyatın trend yönünde hareket ettiği de görülüyor.

Swipe (SXP) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük Grafikte Chainlink (LINK) Analizi

Birçok yatırımcının altcoin sepetinin gözdesi olan LINK, 5 milyar doların üzerindeki piyasa değeri ile 5. sırada bulunuyor. Günlük grafik üzerinden değerlendirildiğinde yükselen bir kanal içerisinde bulunan LINK, 25 Kasım günü gelen satışlarla birlikte bu kanalın üst kanadında dirençle karşılaştı. Yayın saati itibariyle yine aynı yükselen kanalın alt kanadından destek bulan LINK, 13.13 dolar üzerinden alıcı buluyor. Ayrıca uygulanan fibonacci düzeltmesi sonrasında ortaya çıkan 7.923 – 8.523 dolar aralığı, yükselen sarı trend çizgisinden sonraki en önemli destek bölgesi olarak yatırımcıları karşılıyor. LINK, günlük kapanışlarını 12.948 dolar üzerinde yaptığı sürece fiyatın yükseldiği görülebilir.

Chainlink (LINK) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Yukarı Yönde Kırılan Simetrik Üçgen Ve Önemli Seviyeler

4 saatlik LINK grafiğinde 26 Kasım sabahında başlayan ve 28 Kasım 15:00 mumunda yukarı yönlü olarak kırılan bir simetrik üçgen oluşumu görülüyor. Net bir şekilde kırılımı görünen bu simetrik üçgen, fiyatın toparlanışına bir işaret olarak düşünülebilir. Ancak fiyatın önemli bir direnç alanı olan 13.10 – 13.43 dolar aralığından satış tepkisi aldığı görülüyor. Bu direnç aralığının üzerinde yapılacak olan her mum kapanışı, fiyatın bir sonraki direnç seviyesi olan 14.26 dolar seviyesine doğru ilerlemesini sağlayabilir.

Direnç alanının geçilememesi durumunda, fiyatta 12.28 dolara doğru gerileme görülebilir ve bu seviyenin altına düşülmesi halinde 11.32 – 11.64 dolar aralığı önemli bir destek alanı olarak görülüyor. Ayrıca MACD üzerinde AL sinyali oluşumu, fiyat hareketlerinin yukarı yönde devam edebileceğine işaret ediyor.

Chainlink (LINK) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

NEO AL Sinyali Veriyor, Ancak…

1.2 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle 23. sırada bulunan NEO, yayın saati itibariyle 17.43 dolar üzerinden işlem görüyor. NEO’da 4 saatlik grafik üzerinde MACD AL sinyali veriyor. Ancak oluşan yukarı yönlü kesişimin nötr seviye olan sıfıra yakın olması nedeniyle bu sinyalin yeterince güçlü olmadığı düşünülüyor.

NEO fiyatı, 17.93 dolarlık ara direnç seviyesinden ret yedikten sonra önemli destek alanı olan 16.40 – 16.91 dolar aralığına doğru ilerliyor. Bu desteğin kırılması ile 16.10 ve 15.18 dolar olan diğer destek seviyeleri takip edilebilir.

Önemli destek alanından güç alması halinde fiyat tekrardan 17.93 dolar direncini denemek hatta üzerinde çıkmak isteyecektir. Bu seviyenin üzerindeki mum kapanışları fiyatın önemli bir direnç alanı olan 18.6 – 18.95 dolar aralığına kadar çıkmasını sağlayabilir. Sonrasında NEO’yu daha büyük bir direnç alanı olan 21 – 21.73 dolar aralığı bekliyor.

NEO 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafikte NEO, uzun vadeli önemli bir direnç alanı olan 17.80 – 18.20 dolar aralığına gün içerisinde iğne atmış olarak görünüyor. Ancak bu alanı geçebilmesi için üzerinde günlük mum kapanışları yapması gerekiyor.

NEO Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Şunu unutmamak gerekir ki BTC kripto para piyasasının lideri konumundadır ve BTC’nin yapacağı hızlı bir hareket bütün beklentileri yıkabilir.

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Alex Schwarz

geleceğin kripto para birimi, ütopya ekosisteminden Сripton


Başa dön tuşu