Ana SayfaAltcoinAltcoin Kurucusu, Sistemlerinde Ciddi Bir Güvenlik Açığı Keşfettiklerini Duyurdu: Tokenler Taşınıyor!

Altcoin Kurucusu, Sistemlerinde Ciddi Bir Güvenlik Açığı Keşfettiklerini Duyurdu: Tokenler Taşınıyor!

Takip et

Enerji verimliliğiyle bilinen Blockchain ve akıllı işlem platformu Chia Network, dışarıdan bir denetçinin token standardıyla ilgili potansiyel zayıflıkları tespit etmesinin ardından bulunan güvenlik açığını gidermek için Chia varlık tokenlerini (CAT’ler) yeni bir tokenle değiştirecek.

Chia, 26 Temmuz günü 2.311.760 blok yüksekliğinden sonra CAT1 olarak adlandırdığı tokeni durduracak ve CAT2 olarak yeniden ihraç edilmesini desteklemeye başlayacak.

İlgili Haber
Glassnode Yeni Raporunu Yayınladı: Bitcoin'de (BTC) Dip Seviyeyi Atlattık Mı?

Chia Altcoini, Blockchain Ağında Zayıflıklar Tespit Ettiğini Açıkladı

Kripto para BitTorrent kurucularından Bram Cohen’in şirketi Chia, Trail of Bits isimli denetleyicinin Blockchain ağında potansiyel zayıflıklar keşfetmesinin ardından konuyla ilgili daha derin araştırma yaptığını söyledi. Şirket, yatırımcıların CAT varlıkları güvende olmasına rağmen riskli bir alan nedeniyle CAT2 sistemine geçişe karar verildiğini belirtti.

Chia’nın ürünlerden sorumlu başkan yardımcısı Paul Hainsworth şu açıklamaları yaptı:

“Bunun sadece göstermelik bir güvenlik açığı olmadığına dair yüksek derecede bir ikna düzeyine ulaşmak için epeyce araştırma yapmamız gerekti. Bu ciddi bir güvenlik açığı. CAT1’i kullanımdan kaldırmalı, güncellemeli ve herkesi CAT2’ye yükseltmeliyiz.”

Hainsworth, Trail of Bits’in endişelerini dile getirmesinden kısa bir süre sonra firmanın kimsenin CAT varlıklarının tehlikeye atılmadığından emin olmak için 24 saat çalışan bir monitör kurduğunu da sözlerine ekledi.

Birçok Blockchain protokolü, zayıf yönlerini araştırmak üzere denetçiler tutmaktadır, ancak tokenların yeniden düzenlenmesi nadiren gerçekleşmektedir. Hainsworth, “işletme ve kurum odaklı bir Blockchain” olarak şirketin güvenlik konularını bir öncelik haline getirdiğini ve yeni sürümler için düzenli denetimler gerçekleştirdiğini söyledi.

Chia, CAT’in piyasaya sürülmesinden bir ay önce, Aralık ayında saygın bir güvenlik denetim firması olan Trail of Bits ile anlaşmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları