Kripto HaberleriAnalizGlassnode Yeni Raporunu Yayınladı: Bitcoin'de (BTC) Dip Seviyeyi Atlattık Mı?

Glassnode Yeni Raporunu Yayınladı: Bitcoin’de (BTC) Dip Seviyeyi Atlattık Mı?

Takip et

Blockchain analiz şirketi Glassnode tarafından yayınlanan rapora göre, satıcıların yorgunluk belirtileri göstermeleri, Bitcoin (BTC) için bir dip noktasına benzer koşullar yaşatıyor.

Analiz şirketine göre realize edilmiş kayıplar ya da diğer bir deyişle varlıkların satılmasıyla ortaya çıkan kayıplar, yatırımcı kapitülasyonunun boyutunu göstermektedir. Bunların büyüklüğü, Blockchain verileri kullanılarak grafik haline getirilebilir.

Glassnode’a göre, stablecoin terraUSD (UST) ve ona eşlik eden token LUNA’nın Mayıs ayındaki çöküşü, 30 gün içinde toplam 28 milyar dolarlık bir realize edilmiş kayıp dalgasını tetikledi ve kripto para fiyatlarının 18 Haziran tarihinde 2017 yılının rekorunun altına inmesiyle birlikte realize edilen kayıplar 30 gün içerisinde 36 milyar dolarlık rekor seviyeye ulaştı.

İlgili Haber
Ethereum'da Kritik Eşik Aşıldı, Bitcoin Geriden Takip Ediyor: Analist Uyardı!

“Bitcoin’de HODL Eden Yatırımcı Sayısı En Yoğun Miktarına Ulaştı”

Bu kitlesel satışlar sırasında bireysel ve kısa vadeli yatırımcılar piyasadan temizlendikçe, “HODLer” ya da diğer adıyla fiyata duyarsız uzun vadeli yatırımcıların yoğunluğu artıyor.

Rapora göre ne kadar çok HODLer varsa, kripto fiyatları o kadar istikrarlı hale geliyor ve piyasanın dibe vurma olasılığı o kadar artıyor.

Bitcoin’de saklanan dolar servetinin %80’inden fazlası artık üç aydan daha uzun bir süredir tutuluyor, bu da Mayıs ve Haziran aylarındaki satış dalgalarının neredeyse tüm kısa vadeli yatırımcıları tükettiğine işaret ediyor.

“HODLer Oranı Önceki Ayı Dipleri Seviyesine Geldi”

Glassnode’a göre bu oran, üç aydan uzun tutulan dolar servetinin %80’in üzerine çıktığı 2012, 2015 ve 2018 ayı piyasası diplerinin sonundaki verilerle örtüşüyor.

Glassnode, raporuna şunları ekledi:

“Son derece zorlu makroekonomik ve jeopolitik kargaşa ortamında, Bitcoin yüksek inançlı HODLer’lar tarafından en yüksek yatırımcı yoğunluğuna ulaşıyor ve gerçek bir dip oluşumunun devam ediyor olabileceği oldukça mantıklı hale geliyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları