Kripto HaberleriAnalizEthereum'da Kritik Eşik Aşıldı, Bitcoin Geriden Takip Ediyor: Analist Uyardı!

Ethereum’da Kritik Eşik Aşıldı, Bitcoin Geriden Takip Ediyor: Analist Uyardı!

Takip et

Ethereum (ETH) son üç aydır ilk kez önemli bir teknik seviyeyi aşarak piyasa lideri Bitcoin’i (BTC) performans olarak geride bıraktı.

Bununla birlikte, fiyat grafiği modellerini takip eden bir analist, Ethereum fiyatlarında hızlı bir yükseliş beklentisine karşı uyarıda bulunuyor.

“ETH’deki Yükseliş Kısa Süreli Olabilir”

ETH kısa bir süre önce 50 günlük basit hareketli ortalamasının (SMA) üzerine çıkarak 1.500 doları aştı ve son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

ETH fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 1.566 dolardan işlem görüyor ve coinin 50 günlük hareket ortalaması da 1.327 dolar seviyesinde bulunuyor.

Ethereum’daki yükselişi gösteren haftalık fiyat zaman grafiği.

50 günlük hareket ortalamasının aşılması grafik takip eden yatırımcı ve analistler tarafından genellikle momentumda pozitif bir işaret anlamına gelirken, Fairlead Strategies kurucusu Katie Stockton’a göre ETH’nin son rallisi farklı olabilir.

Stockton, görüşlerini şöyle dile getirdi:

“ETH 50 günlük SMA’sını aşarak altcoinlerin üzerindeki hissiyatı iyileştirdi, ancak kısa vadeli aşırı satış koşullarının geri gelmesiyle sıçrama kısa süreli olabilir.

Fiyatlar günlük Ichimoku bulut modelinin altında olduğu için düşüş trendi bozulmadan devam ediyor.”

Japon gazeteci Goichi Hosoda tarafından 1960’ların sonunda oluşturulan Ichimoku Bulutu, iki çizgiden oluşuyor: öncü A ve öncü B çizgileri.

Her iki çizgi de gelecekteki destek veya direnci göstermek için son mumdan 26 gün önce çiziliyor. Bulutun üstünden ya da altından geçişler yaygın olarak yükseliş ya da düşüş eğilimi değişiminin erken işaretleri olarak kabul ediliyor.

Stockton, Ethereum’da 1.000 Dolar ile 490 Dolar Arasında Destek Olmadığı Konusunda Uyardı

Bu yazı yazıldığı sırada ETH , öncü açıklık A ile öncü açıklık B arasındaki alan tarafından tanımlanan Ichimoku Bulutu içinde işlem görüyordu.

Bulutun kırıldığını doğrulamak için öncü açıklık B’nin üzerinde herhangi bir hareket gerekiyor.

Stockton, “Ethereum’un bizi kalıcı bir geri dönüşün devam ettiğine ikna etmek için orta vadeli momentumda daha önemli bir iyileşmeye ihtiyacı var” dedi ve psikolojik seviye olan 1.000 dolar ile Eylül 2020’nin en yüksek seviyesi olan 490 dolar arasında büyük fiyat desteğinin olmamasını kripto para birimi için bir risk olarak gösterdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları