Ana SayfaAltcoinAltcoin Projesi 500 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım İçin Oylama Başlattı!

Altcoin Projesi 500 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım İçin Oylama Başlattı!

Takip et

DAI stablecoininin dağıtıcısı olan altcoin platformu MakerDAO, şu anda ABD Hazine bonoları ve tahvillerine 500 milyon dolar yatırım yapmak konusunda bir oylama gerçekleştiriyor.

Gerçekleşen oylama, kripto para topluluğunun likit bir tahvil stratejisi ve uygulaması için bir varlık tahsisini kabul etmesinin ardından başladı. Maker yöneticileri, bu varlık tahsisi ile birlikte gerçek dünyadan bir varlık ile yeni bir vault’a erişim sağlayabileceğini belirtti. Maker’ın vault’ları, token sahiplerinin teminat yatırarak DAI stablecoini kazanmalarına yarıyor.

Altcoin Şirketi MakerDAO, Yeni Yatırım ile Risklerini Azaltmayı Hedefliyor

Maker platformunda gerçekleşen oylamanın nedeni, platformun şu anki hazinesinin büyük oranda herhangi bir getiri sağlamayan stablecoinler üzerinde olması olarak gösteriliyor. Yöneticiler fazla fonları başka bir yere yatırarak üçüncü kişi ve kredi riskini azaltmayı hedefliyor.

Bu yeni vault, Maker’ın likit tahvil stratejilerine yaptığı yatırımları saklayacak. Önceki anlaşmanın bir parçası olarak topluluk, tercih edilen varlık tahsisi seçenekleri olarak ABD kısa vadeli Hazine tahvillerini ve yatırım dereceli (IG) şirket tahvillerini seçti.

İlgili Haber
AAVE'nin Kurucusu Ağzından Kaçırdı DeFi Tokenleri Uçtu! UNI, MAKER, SNX, SUSHI

Devam eden oylama, 500 milyon dolarının tamamen ABD kısa vadeli Hazine tahvillerine mi yoksa kısa vadeli Hazine tahvilleri ile IG şirket tahvilleri arasında %80-%20’lik bir paylaşıma mı tahsis edileceğine karar verilmesini öngörüyor.

Oylama sayfasındaki verilere göre, 80-20’ye bölme seçeneği şu anda en çok oyu almış durumda. Oylama 30 Haziran’da bitecek.

Özel toptan kredi kuruluşu Monetalis, Maker’a ait tahvilleri tutacak fonu oluşturacak ancak yasal yapı olarak tahvillerin kontrolü tamamen Maker’da olacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları