binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinAltcoin Satıp Bitcoin Alıyorlar! İşte Nedeni

Altcoin Satıp Bitcoin Alıyorlar! İşte Nedeni

Yatırımcıların Bitcoin'e ilgisi, altcoinlerin önüne geçti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC’in kripto paralar üzerindeki baskısının arttığı bir dönemde Bitcoin’de yaşanan yükseliş, yatırımcıların kripto paralara olan ilgisini yeniden yükseltti.

Boğa piyasalarında yükselmek isteyen Bitcoin’in olumsuz haberlere kulak tıkadığını pek çok kez şahit olmuştuk. Yine benzer bir hareketle olumsuz haberlerin yoğunlaştığı bir dönemde gelen ralli “en kötüsü geri kaldı” yorumlarının artmasına neden oldu.

Luno Başkan yardımcısı Vijav Ayyar CNBC’ye verdiği demeçte şunları söyledi:

“Bitcoin’in Kasım ayında dip yaptığına ve yeniden yükselişe geçtiğine dair artan işaretler var. Burada ivme kazanıyoruz ve herhangi bir kötü haber piyasa tarafından görmezden geliniyor. Bu da piyasanın en kötüsünün geride kaldığına inandığını gösteren tipik bir işaret.”

Altcoinlere Dikkat!

Bitcoin’de yaşanan yükseliş sırasında altcoinlerde ciddi bir ivme olmadığını ve altcoinlerin BTC paritelerindeki düşüşlerin arttığını buna bağlı olarak da BTC hakimiyetinin yükseldiğini görüyoruz.

Paranın Bitcoin’e akmasının nedenlerini değerlendiren Bitcoin Bank analisti Yuya Hasegawa bunun en temel nedenleri arasında SEC’in son eylemlerinin yer aldığını ifade etti.

Hasegawa’ya göre altcoinlerin menkul kıymet olduğuna dair genel söylemler, yatırımcıların altcoinlerden çıkarak Bitcoin’e geçmesine neden oldu ve bu da Bitcoin’deki ralliyi tetikledi.

Analist Bitcoin’de yaşanan yükselişi şu sözlerle değerlendirdi:

“Mevcut düzenleyici ortam ve SEC’in son açıklamaları kesinlikle kripto paralar için karşı rüzgar konumunda. Ancak Bitcoin’in SEC tarafından emtia olarak işaret edilen tek kripto para olması altcoinlerdeki bir miktar paranın Bitcoin’e geçmesine neden oldu. Bu nedenle de Bitcoin’in pazar hakimiyeti artıyor.”

Genel anlamda SEC’in altcoinlerin pek çoğunu menkul kıymet olarak değerlendirdiği göz önüne alındığında, SEC’in bir sonraki hedefinde hangi altcoinlerin yer alacağı bilinmiyor. Bu riski taşımak istemeyen kripto para yatırımcılarının altcoinlerden Bitcoin’e geçişi şimdilik riskten korunma yöntemi olarak görülebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail