AltcoinAnalizBitcoinEthereumXRP

Altcoinler Bitcoin Hareketine Tepkisiz Kalmadı: Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Analizi

Bitcoin hareketlerine tepkisiz kalmayan başlıca altcoinler Ethereum ve XRP'yi neler bekliyor?

Bitcoin ile her zaman paralel bir şekilde fiyatlanan altcoinler, BTC’nin son saatlerde yaşadığı yükselişler ile adeta şahlandı. BTC yükselirken ondan daha çok yükselen düşerken de daha çok düşen başlıca altcoinler nasıl bir performans sergiliyor?

Ripple (XRP)

2020 yılına yükseliş trendiyle başlayan ve diğer kripto paralara gözle görülür bir fark atan XRP, son günlerde BitMex faciası ve Bitcoin’in gerilemesi sonrası düşüşe geçse de yeniden toparlayarak yükseliş istikrarını bugün de devam ettirdi. An itibari ile yüzde 5’lik bir yükselişle 0.298 dolardan işlem gören sektörün en büyük 3. kripto değeri, Ripple şirketinin de etkisiyle sık sık adından söz ettiriyor.

Bu söz ediş zaman zaman Ripple’ın her ay klasikleşen toplu XRP satışları, IPO haberleri ya da Ripple CEO’sunun popülaritesinin yüksek oluşuyla yankı buluyor.

Özellikle Ripple şirketinin toplu satışlarının ve Ripple gibi dev bir şirketin ünlü kripto değerin merkeziyetsizlik özelliğine zarar veriyor oluşu XRP yatırımcılarının tepkisini çekmeye devam ediyor. Ancak tüm bunlara rağmen her şeyden bağımsız ve kendi kurallarıyla yoluna devam eden XRP istisnai durumlar haricinde yoluna kaldığı yerden devam ediyor ve son 1 aylık dilime bakıldığı zaman yatırımcısına yüzde 30’luk bir kar bıraktığı görülüyor.

Ripple (XRP) 4 Saatlik Grafik

Önemli seviyeler 0,28 ve 0,30 dolar olarak görülürken ciddi yükselişlerin önünü açacak olan seviyenin ise 0,34 dolar seviyeleri olduğu ifade ediliyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum cephesine baktığımızda ise hemen hemen tüm kripto paraları gölgede bırakan bir performans görülüyor. Son 1.5 ay içerisinde yatırımcısına neredeyse yüzde yüz oranında kar ettiren ETH, performansıyla göz dolduruyor. Önemli direnç seviyeleri 285, 290 ve 305 dolar belirlenirken, destek seviyeleri ise 244, 224 ve 211 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik

Özellikle ETH’nin 2020 yılı performansı hakkında çok olumlu öngörülerde bulunan analistler, fiyatın 1000 dolar seviyelerine kadar çıkabileceğini ifade ediyor.

Her zaman uyardığımız gibi altcoin yatırımı yaparken bu durumları göz önünde bulundurmanız gerekiyor:

Özellikle 2020 yılı için olumlu görüş bildiren analistler halving olayının fiyata olumlu bir şekilde yansıyacağını düşünüyor. Ancak unutmamak gerekiyor ki halving anında ve biraz öncesinde kar satışları sebebiyle ciddi gerilemeler görülebilir. (mart, nisan aylarında)

Ayrıca altcoin yatırımı yaparken de mutlaka Bitcoin fiyatını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Zira yükseliş zamanında altcoin fiyatları BTC’yi gölgede bırakacak şekilde yükseliş yaşayabiliyor olsa bile düşüş dönemlerinde de BTC’den çok daha fazla gerileme yaşıyorlar.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu