AltcoinAnaliz

Altcoinler İçin Çok Daha Olumsuz Senaryolar Yaşanabilir

Altcoinlerin henüz en kötü gününü görmediğini düşünen analistlerin ve yatırımcıların sayısı bir hayli fazla.

Bitcoin’in 2017’deki müthiş yükselişinin ardından kolay yoldan zenginleşmeyi hedefleyenler altcoinlere saldırdı ancak altcoinler o dönemden sonra arka arkaya düşüler yaşandı. Analistlerin bazılarına göre bu sadece bir başlangıç çünkü altcoinler için asıl yıkıcı darbe henüz gelmedi…

Bitcoin ve altcoinler açıklanması zor bir ilişkiye sahip. Çoğu zaman fiyatlar birbiriyle ilişkisiz bir tavır sergilese de iki varlık türü de genelde aynı zamanlarda artar ve düşer. Özellikle piyasada şu anda olduğu gibi yüzde 66,2’lik bir Bitcoin hakimiyeti varken altcoinlerin BTC’den bağımsız hareket etmesi pek mümkün değil.

Özellikle 2018 senesinde BTC’nin zirve seviyesinden sert bir şekilde düşmesi ile beraber altcoinler de ciddi oranda geriledi. Altcoinlerdeki gerilemeler BTC’den fazla oldu ve gelinen noktada 2017’deki zirve seviyesinden önceki fiyatlara dönen birçok altcoin var. XRP gibi…

Bazı Analistler Altcoinler İçin Henüz En Kötüsünün Gelmediğini Düşünüyor

Özellikle BTC’nin rekor kırması ile binlerce altcoin projesi yararlı veya yararsız şekilde piyasaya sürüldü. Bu dönemde işe yarayan veya yaraman birçok altcoin, insanlara ciddi kazanç vaatleri vererek gözlerini boyadı. Gelinen noktada birçok uzmanın dediği gibi ilerleyen dönemde altcoinlerin yüzde 99’u yok olacak ve sadece piyasada Bitcoin ile birlikte birkaç önemli kripto para projesi kalacak.

Özellikle son dönemde ciddi gerilemeler yaşayan altcoinler, yatırımcılar tarafından artık sıcak bakılmıyor ve çoğu yatırımcı güvenli limanın sadece BTC olduğunu ifade ediyor.

Öte yandan uzmanlar BTC dışında her kripto paranın bir geliştirici ekibi ve kamuoyu önünde olan bir üreticisi olduğunu ifade ediyor. İlerleyen dönemlerde bu kişilerin başına kötü bir olay gelmesi durumunda doğrudan üreticisi oldukları altcoinler de olumsuz olarak etkilenecektir. Ancak BTC’nin üreticisi Satoshi Nakamoto, kendini de kriptoladığı için kim olduğu bilinmediği gibi yaşayıp yaşamadığı bile bilinmiyor.

Hal böyleyken sahipsiz olan tek kripto paranın Bitcoin olduğu ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu