binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAvalancheAltcoinlere Yatırım Yapmanın Zamanı Geldi Mi? Santiment Verilerine Göre Bu İki Altcoin...

Altcoinlere Yatırım Yapmanın Zamanı Geldi Mi? Santiment Verilerine Göre Bu İki Altcoin Alım Bölgesinde!

Santiment Göreceli Güç Endeksi'ne (RSI) göre Bitcoin ve ADA, SHIB ve AVAX gibi bazı popüler altcoinlerin alım bölgesinde bulunduğunu söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin hafta başında 65.500 dolara yaklaşmasından bu yana düşüş eğiliminde bulunurken altcoinler de düşüş eğilimine ayak uyduruyor.

Bu noktada BTC ve altcoin fiyatlarındaki düşüş dip fiyatlardan alım yapmak isteyen yatırımcılara fırsat sunuyor. Zira verilere göre BTC ve bazı altcoinler alım sinyali veriyor.

Popüler zincir üstü platform Santiment yaptığı paylaşımda Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) göre Bitcoin ve bazı popüler altcoinlerin son derece ucuz göründüğünü ve alım bölgesinde bulunduğunu söyledi.

Buna göre Santiment verileri Bitcoin, Ethereum (ETH), BNB, Solana (SOL), XRP, Dogecoin (DOGE), Toncoin (TON), Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB) ve Avalanche (AVAX) için RSI göstergesinin düştüğünü gösteriyor.

RSI seviyesi BTC’de 41,3; ETH’de 41,5; BNB’de 44,8; SOL’da 48,7; XRP’de 46; DOGE’de 49; TON’da 55,1; AVAX’ta 42,6; SHIB’te 38,4 ve ADA’da 32,3 olarak ölçüldü.

“Göreceli Güç Endeksi’ne göre, piyasa değeri en yüksek kripto para birimlerinin çoğunluğu hafif alım bölgelerinde bulunuyor.

Teknik analizde yaygın olarak kullanılan popüler gösterge RSI; Cardano’nun en düşük RSI ile potansiyel alım adayı olduğunu gösteriyor.”

RSI Göstergesi Nedir, Nasıl Okunur?

Göreceli Güç Endeksi olarak ifade edilen RSI, fiyatın hangi yönde hareket edeceğine dair yapılan tahminlerde en sık kullanılan teknik göstergeler arasında yer alır.

Grafikte takip ettiğiniz varlığın fiyatının belirleyeceğiniz periyoda göre en yüksek ve en düşük seviyelerinin alınması ile hesaplanır.

0 ile 100 arasında bulunan RSI değeri 70 seviyesinin üzerindeyse üzeri aşırı alım bölgesine; 30 seviyesinin altındaysa ise aşırı satım bölgesine işaret eder.

RSI göstergesi aşırı alım ve aşırı satım bölgelerine ulaştığında fiyatın tersi yöne doğru gideceğinin sinyalini verir. Eğer RSI 70 seviyesini aşmış ve kritik bölge olan 80-100 aralığına doğru ilerlemişse RSI fiyatın çok yükseldiğini ve en kısa zamanda bir düzeltme olacağının sinyalini verir. Diğer taraftan RSI 30 seviyesinin altına düşmüş ve 20-0 aralığına doğru ilerlemişse burada sinyal fiyatta trendin değişeceğinin ve yükselişim sinyalini verir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail