Bitcoin

Altın Alım Satımlarında Yeni Bir Dönem Başlıyor! Artık Bitcoin İle Altın Ticareti Yapmak Mümkün!

BitPay ve OneGold arasındaki ortaklık sayesinde Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve çeşitli stablecoinlerle altın alım satımı yapılabilecek.

BitPay’in altın ve maden alım satım platformu OneGold ile gerçekleştirdiği ortaklık sayesinde BitPay kullanıcılarının Android ve iOS uygulamaları aracılığıyla ve sadece kripto para birimlerini kullanarak altın alım satımı yapabilecekleri duyuruldu.

Bilindiği gibi BitPay, 30 binden fazla ticaret erbabını destekleyen çok geniş bir ağa sahip. Bu sayede kullanıcılar, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH) ve vb. kripto değerler sayesinde altın ticareti yapabilecekler. Bu hizmete ek olarak BitPay’in kendi müşterilerine özel yüzde 2’lik bir indirim imkanı da sunulacak.

OneGold CEO’su Kenneth Lewis, müşterilerine sunacakları bu yeni hizmet sayesinde kripto para kullanıcılarının altın ve gümüş gibi değerleri BitPay üzerinden yüzde 2’lik bir indirimle ve kurumsal fiyatlanma üzerinden alabileceklerini belirtti. Lewis’e göre kripto para yatırımları değerli maden yatırımcılarıyla eşdeğer özellikteler ve OneGold sayesinde portföylerini genişletme imkanına erişebilecekler.

Bitcoin Birçokları İçin Altınla Eşdeğer

Şu da var ki birçok yatırımcı ve kullanıcı Bitcoin’i zaten altın değerinde bir yatırım aracı olarak tanımlıyor. Bu anlamda sektörün dev kripto değeri güvenli bir yatırım limanı olarak görülüyor ve uzun vadeli yatırımlar için ideal bir alternatif olarak değerlendiriliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu