HaberlerKripto Para

American Express Kart CEO’sundan Kripto Para Açıklaması!

Görünen o ki AMEX, kripto paralar konusunda Visa ve Mastercard'ın bir kaç adım gerisinde duruyor.

American Express kart CEO’su Stephen Squeri bugün Yahoo ile bir röportaj gerçekleştirdi. Şirketin 2022 vizyonunu paylaşan CEO’nın kripto para birimlerine yönelik açıklamaları dikkat çekti.

“Yakın zamanda kripto para birimlerine bağlı bir American Express kart göreceğimizi sanmıyorum” diyen CEO, “üyelik ödül puanları konusunda potansiyel başka yollar arıyoruz” diyerek kripto paralara yönelik açık bir kapı da bıraktı.

Bitcoin ve büyük kripto para birimlerini altın gibi varlık sınıfı olarak  gördüğünü ifade eden Squeri, fiyat oynaklığının yüksek olması nedeniyle kredi kartı ile ödemelerde kullanımının kolay olmayacağını söyledi.

Kredi kartı-kripto para birimleri ilişkisinin çok işlevsel olmadığını düşünen CEO şunları söyledi:

“Üyelik ödül puanlarınızı kullanmak için potansiyel olarak başka yollar araştırıyoruz.

Ancak yakın zaman kripto para birimlerine bağlı bir American Express kart göreceğinizi sanmıyorum.”

Görünen o ki AMEX, kripto paralar konusunda Visa ve Mastercard’ın bir kaç adım gerisinde duruyor. Zira özelikle Visa, pastadaki payını erkenden almak ve sektöre adapte olmak için ciddi çalışmalar yürütüyor.

Visa ve Mastercard geleceğin bu alanda şekilleneceğini düşünerek sektöre yönelik yatırımlarını artırırken, pek çok banka kripto para birimlerine yönelik ürünler çıkarıyor.

Hali hazırda Gemini ve BlockFi’nin çıkardığı kredi kartlarına sahip olanlar harcadıkları tutarlara göre kripto para birimi ödülleri kazanabiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu