BitcoinHaberlerKripto Para

Amerikalı Milyarderden Kripto Para Çağrısı!

Bill Ackman, New York yetkililerine kripto para çağrısı yaptı.

Milyarder yatırımcı Bill Ackman, New York yetkililerine kripto paralar ile ilgili kuralların kolaylaştırılması konusunda çağrı yaptı.

New York’un şu anda Amerika’daki diğer eyaletlere kıyasla kripto paralar ile ilgili en katı kurallara sahip olduğuna dikkat çeken Amerikalı milyarder, New York yetkililerinden eyaletteki kripto para inovasyonunun önündeki engelleri kaldırmalarını istedi.

Bill Ackman, New York’un önündeki düzenleyici engellerin kalkması durumunda bir kripto merkezi haline gelebileceğini dile getirdi.

Hedge Fonu Pershing Square Capital Management’ın kurucusu ve CEO’su olan Ackman, New York belediye başkanı Eric Adams ve Vali Kathy Hochul’u etiketlediği twitinde “Bunu hemen düzeltelim, daha fazla New Yorklu kaybedemeyiz” ifadelerini kullandı.

New York ABD’nin Kripto Başkenti Olacak Mı?

Seçim süreci boyunca kripto para birimlerine yönelik desteği ile ön plana çıkan New York Belediye Başkanı Eric Adams, hatırlanacağı üzere New York’u kripto para birimi endüstrisinin merkezi haline getirme sözü vermişti.

Adams bu sözü doğrultusunda, göreve geldiğinde ilk maaşını Bitcoin ve Ethereum olarak alma sözünde durarak New York’un kripto merkezi olma yolunda ilk adımlardan birini atmış oldu.

New York şehri için çeşitli kripto projeleri olduğunu söyleyen Eric Adams, geçtiğimiz Kasım ayında yaptığı bir açıklamasında küçük işletmelerin dijital varlıklardaki ödemeleri kabul etmesine izin vereceği yöntemler üzerinde çalıştıklarını da söylemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu