BitcoinHaberler

Amerikan Yatırım Devinin Kurucusu Bitcoin İçin Söylemini Yumuşattı

1975 yılında kurulan dev şirketin kurucusundan yeni Bitcoin açıklaması.

ABD’li makro yatırım devi Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, ABD’nin en büyük tartışma platformlarından Reddit’te “bana istediğini sorabilirsin” adlı popüler bir oturum düzenledi. Oturum süresince dünyanın onlarca ülkesinden farklı kişiler istedikleri soruyu Dalio’ya sorarken, Bitcoin hakkındaki görüşünde herhangi bir değişim olup olmadığı sorusuna Dalio’nun verdiği yanıt gündem oldu.

Dalio, daha önce Bitcoin konusunda olumsuz düşüncelere sahip olduğunu açıklamış ve altın ve diğer yatırım araçları ile Bitcoin’in “bir tutulamayacağını” belirtmişti.

Dalio, yatırım yapması durumunda hangi yatırımları tercih edeceği konusundaki soruya “Merkez bankalarının işlem yaparken takas etmeyi tercih edecekleri yatırımları tercih ederim” dedi. Bu yatırımlar arasında döviz varlıklar, altın ve benzer araçlar bulunuyor.

“Bitcoin Altının Yanında Ekstra Araç Olabilir”

Ünlü şirketin kurucusu Dalio, Bitcoin konusundaki görüşünün de yumuşadığını belli etti ve kendisine sorulan Bitcoin sorusuna, “Bitcoin ve bazı kripto para birimleri altına çeşit olarak değerlendirilebilir” dedi.

Dalio’nun Bitcoin’i tam olarak olmasa bile ‘altına alternatif’ olarak görmeye başladığına dair sinyal olan bu açıklamaları sonrası bazı Reddit kullanıcıları altın ve Bitcoin yatırımları arasında çeşitliliğe gideceklerini belirttiler. Dalio, çok sayıda insanın yatırımlarını çeşitlendirmediğini ve buna önem verilmesi gerektiğini belirterek “Yatırımcılar altın, Bitcoin ve hisse senetleri arasında yatırım portföylerini çeşitlendirmiyorlar, bu yapılmalı” dedi.

İlgili Haber
Acorns CEO'su: Her Düşüş Bir Yükselişin Habercisidir

Bugün tüm dünyada milyonlarca Bitcoin ve kripto para yatırımcısının Dalio’nun ifade ettiği “yatırım çeşitlendirme” konusunda sorunlar yaşadıkları ve neredeyse tüm yatırımcıların söz konusu çeşitlilik olunca karmaşada ve kararsız kaldıkları biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu