Haberler

Amerikan yönetimi Kuzey Kore’nin ”kripto para” sınavını izliyor

Amerikan yönetimi kripto paralar ile adı sık sık gündeme gelmeye başlayan ve 1 ila 2 Ekim tarihleri arasında konferans düzenleyecek olduğu iddia edilen Kuzey Kore‘yi yakından izlemeye devam ediyor. Bitcoin saldırıları ile adının gündemden düşmediği Kuzey Kore ile ilgili güvenlik önlemleri almaya ve tüm dünyayı korumaya çalışan ABD yönetiminin, Kuzey Kore konusunda tam bilgi sahibi olduğu ve saldırılar konusunda ülkede kullanılan teknolojiler, ülkeye yardımcı olan ülkeleri de yakından izlediği görülüyor.

ABD gereken önlemleri alacak

ABD’nin Kuzey Kore’nin kripto para saldırılarına karşı yakın gelecekte daha büyük önlemler alması bekleniyor. Bu önlemlerin nasıl önlemler olacak olduğu konusu veya neleri beraberinde barındıracak olan önlemler olacağı konusu ise henüz daha belirsizliğini koruyor ve tüm dünyanın Lazarus benzeri hacker gruplarının kripto para saldırıları ile risk altında olduğu belirtiliyor.

Siber güvenlik firmalarının ise bu türden saldırıları nasıl engelleyecek olduklarına yönelik araştırmaları sürdürdüğü ve kötü amaçlı yazılımlara karşı daha etkin güncellemeler yayınlamaları bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu