HaberlerShiba Inu

Ana Shiba Inu Geliştiricisi Dolandırıcılara Karşı Uyardı: “SHIB Yatırımcıları Dikkatli Olsun!”

Shiba Inu'nun önde gelen geliştiricilerinden biri, yayınladığı uyarısında SHIB yatırımcılarını dikkatli olmaya çağırdı.

Önde gelen Shiba Inu (SHIB) geliştiricilerinden biri olan Kaal Dhairya, kısa bir süre önce paylaştığı blog yazısında SHIB’i taklit etmeye çalışan dolandırıcılar konusunda uyardı.

Shiba Inu Geliştiricisi Yeni Dolandırıcılık Yöntemi Konusunda Yatırımcıları Uyardı

Dhairya, kötü niyetli bir şekilde oluşturulmuş ve gerçek gönderici ile alıcı bilgilerini gizleyen bir kontrat tespit ettiğini söyledi.

Dolandırıcılar bu kontrat sayesinde Shiba Inu tokeni ile iyi tanınan cüzdanlar arasında aslında var olmayan ilişkiler kurabildi.

Geliştiricinin açıklamasına göre bu sözleşme hilesinin pazarlama ya da potansiyel kurbanları dolandırmak için kullanılabileceğini söyledi.

Dolandırıcılar sahte tokenler yardımıyla ERC20 onay fonksiyonunu kurbanların paralarını çalmak için sık sık kullanıyor.

“SHIB Topluluğu Resmi Duyuruları Takip Etmeli”

Söz konusu blog yazısında Dhairya, Shiba Inu kullanıcılarının bu dolandırıcılıkların kurbanı olmaması için resmi duyuruları takip etmesini istedi.

SHIB’in popülerliğinin geçtiğimiz yıl hızla artmasıyla beraber çok sayıda dolandırıcı bu popülerlik üzerinden çıkar sağlamaya çalışmıştı.

Geçtiğimiz Kasım ayında da SHIB geliştiricileri yatırımcıların dolandırıcılar tarafından giderek daha fazla hedef alındığını bildirmişti.

SHIB geliştirici ekibi hiçbir şekilde herhangi bir çekiliş, hediye dağıtımı ya da airdrop etkinliği düzenlemediklerini açıklamıştı. Bu tür etkinlikler vaat edilmesi dolandırıcılık projelerinin ana faaliyetlerinden birini oluşturuyor.

Şubat ayında Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, Tron Blockchain’i üzerindeki SHIB tokeni olduğunu iddia eden sahte bir tokeni ortaya çıkarmıştı. Sahte tokenin bir honeypot dolandırıcılığı olduğu belirlenmişti. Honeypot dolandırıcılıklarında yatırımcılar satın aldıkları tokenleri satamıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu