coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizAnalist 'Bitcoin Fiyatı Felaketin Eşiğinden Döndü' Dedi, Sebebini Açıkladı

Analist ‘Bitcoin Fiyatı Felaketin Eşiğinden Döndü’ Dedi, Sebebini Açıkladı

Analiz şirketi Matrixport, Bitcoin fiyatının kısa bir süre önce büyük bir felaketten döndüğünü açıkladı ve sebebini paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Matrixport Kripto Araştırma ve Strateji Başkanı Markus Thielen’e göre, ABD’de hükümetin kapatılmasını önleyen son geçici yasa tasarısı sayesinde Bitcoin düşüş dalgasından kaçınmayı başardı.

Analiste göre düşen enflasyon rakamları ve potansiyel Bitcoin spot ETF onayları, 2024’e doğru ilerlerken kripto gibi riskli varlıklarda devam eden ralliye yakıt ekliyor.

Thielen’e göre, kripto para piyasası kısa vadeli bir satış riski altındaydı, ancak ABD Başkanı Joe Biden’ın geçici bir bütçe tasarısını imzalamasıyla bu durum önlendi.

Hükümet kapanmış olsaydı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun potansiyel Bitcoin spot ETF onayları konusundaki ilerlemesi de dahil olmak üzere, gerekli olmayan hükümet çalışmaları duracaktı. Thielen, bunun daha fazla kâr alımına ve BTC’de %10’luk potansiyel bir düşüşe yol açabileceğini savundu.

İlgili Haber  Tartışmalı Altcoinde Deprem: CEO Ani Bir Kararla Kovuldu, Fiyat Büyük Dump Yedi

Bununla birlikte analiste göre, tasarının onaylanmasıyla birlikte, potansiyel bir BTC spot ETF onayı için ivme korunarak Matrixport’un yıl sonu fiyat hedefi olan 45.000 dolar canlı tutulmuş oldu. Bu hedef ilk olarak Şubat ayında BTC 22.500 dolardan işlem görürken belirlenmişti.

ABD’de 14 Kasım’da açıklanan son enflasyon verileri TÜFE’nin %3.7’den %3.2’ye gerileyerek beklentilerin altında kaldığını göstermişti. Matrixport 2024 yılında bu oranın %1.6’ya gerileyeceğini tahmin ediyor. Böyle bir düşüş, analiste göre, FED’in önemli faiz indirimlerine (150-200 baz puan) yol açarak teknoloji hisseleri ve kripto paralar gibi riskli varlıklarda devam eden bir ralliyi körükleyebilir.

Thielen ayrıca bu “beşinci Bitcoin boğa piyasasının” Aralık 2024’e kadar, yani Bitcoin’in blok ödüllerinin yarıya indirileceği Nisan ayındaki beklenen bir sonraki yarılanma (halving) olayından yaklaşık altı ay sonra, 125.000 dolarlık bir fiyat hedefiyle süreceği beklentisini yineledi.

Matrixport, Ethereum’un gelirlerinin bu ay Mayıs ayından bu yana en yüksek seviye olan 171 milyon dolara ulaşacağını öngörüyor ve bu da Bitcoin’e kıyasla potansiyel bir üstünlük dönemine işaret ediyor. Analiste göre bu artış sadece ETH için değil, çeşitli zincirlerde ücretlerin ve gelirlerin arttığı ve BTC piyasa hakimiyetinin zirveye ulaştığı daha geniş altcoin piyasası için de olumlu bir işaret.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail