AnalizBitcoin

Analist, Bitcoin Fiyatının 46.000 Doların Üstüne Çıkması İçin Gerekenleri Açıkladı!

Bitcoin fiyatının yatay seyrettiği şu günlerde analist, 46.000 doların üstüne çıkılması için gerekenleri sıraladı.

Securitize Capital başkanı Wilfred Daye’e göre, risk duyarlılığında bir değişim gibi bir makroekonomik olay olmadığı sürece Bitcoin fiyatının 46.000 doların üstüne çıkması pek olası görünmüyor.

Ukrayna’daki savaşın devam etmesi ve ABD Merkez Bankası’nın faizleri beklenen seviyede artırması ile birlikte dünyanın en büyük kripto parası bu hafta dar bir bölgeden işlem gördü. Volatil bir varlık olarak bilinen Bitcoin bu yazının yazıldığı anlarda 41.650 dolardan işlem görerek hafta başına göre yaklaşık olarak %6 daha yüksek bir seviyede bulunuyor. Bununla birlikte Kasım ayındaki 69.000 dolar seviyesinden ise yaklaşık olarak halen %40’lık bir düşüş var.

“Taktiksel Long Pozisyonları Şu Anda Bitcoin’i 46.000 Doların Üstüne Çıkarabilmek İçin Yeterince Güçlü Değil”

Daye, BTC ile ilgili yorumlarına şöyle devam etti:

“BTC üzerindeki taktiksel long pozisyonları, fiyatı 46.000 doların üstüne çıkarmaya yetecek kadar güçlü değil. BTC fiyatının yükseliş göstermesi için bir teknoloji hissesi rallisi ve risk duyarlılığında değişim iki anahtar faktörü oluşturuyor.”

Bitcoin fiyatının 2020 yılının Ekim ayından bu yana en dar aralıktan işlem gördüğünü biliyoruz. Uzmanlara göre bunun nedeni, kısa vadeli yatırımcıların ufak yükselişlerde kar elde etmek için coin satması ve uzun vadeli yatırımcıların da fiyat düştükçe coin satın alması olabilir.

“2022 Yılında Yukarı Yönlü Agresif Hareketler Beklemiyorum”

İngiliz dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock analisti Marcus Sotirou, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Piyasadaki uzun vadeli yatırımcıların oranı artmaya devam ettikçe Bitcoin fiyatı da 41.000 dolar altında yatay seyir izliyor. Makro koşullar dolayısıyla 2022 yılında fiyatlarda yukarı yönlü agresif hareketler beklemiyorum.”

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz da Salı günü Bloomberg’e yaptığı açıklamasında ABD’deki faizler arttıkça BTC fiyatının 30.000 dolar ila 50.000 dolar arasında seyredeceğini beklediğini söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu