Kripto HaberleriAltcoinAnalist, Bitcoin'de Bu Veriyi İşaret Etti! Ayı Piyasası Bitiyor Mu?

Analist, Bitcoin’de Bu Veriyi İşaret Etti! Ayı Piyasası Bitiyor Mu?

Analistler Bitcoin'deki hacim artışlarını değerlendirdi.

Takip et

FTX iflasıyla birlikte sert düşüler yaşayan Bitcoin ve altcoinler de az da olsa bir rahatlama görülüyor.

Yatırımcılar Bitcoin’de dip bulundu mu? BTC daha da düşer mi? BTC ne zaman yükselecek sorularının cEvaplarını ararken kripto analitik firması TradingShot’tan yeni bir BTC değerlendirmesi geldi.

Bitcoin’in fiyat hareketlerini değerlendiren TradingShot analistleri, özellikle son iki hafta önce BTC’nin bir yıldan uzun süredir en güçlü haftalık hacmi kaydettiğini söyledi.

Hacimdeki bu tür dramatik artışları yorumlayan analistler bu tarz artışların BTC’deki trendin tersine dönmesiyle ilişkilendirilme eğiliminde olduğunu belirtti.

Analistler, düşme eğiliminin tersine dönme eğiliminde olmasına rağmen BTC hacim artışının her iki yönde de önemli ölçüde hareket edebileceği anlamına geldiğini de eklediler:

“BTC’nin özellikle son haftalardaki fiyat hareketlerinde,13 Haziran 2022’dekine benzer bir hacim artışı yaşadık.

5 aylık bir dönem arasında neredeyse aynı hacim artışları yaşanıyor. Bu tablonun gösterdiği gibi, böyle bir dönemdeki veya daha kısa süreli hacim artışları tarihsel olarak Alt veya Üst oluşumlardır.

Yani önceki yıllara bakıldığında bu şekildeki bir hacim artışı 11 Ocak 2021 – 17 Mayıs 2021 arasında oldu ve boğa döngüsü tepe oluşturdu.

Ayrıca 19 Kasım 2018 – 13 Mayıs 2019 tarihleri ​​arasında da hacim artışı yaşandı. Bu da ayı döngüsünün dip oluşumuydu.”

Analistler daha önceki yıllara baktığında ise yine benzer durumla karşılaştı. 18 Aralık 2017- 5 Şubat 2018 arasında bir hacim artışı yaşandı ve bir boğa döngüsü tepesi oluştuğu zamana denk geldi.

Sonrasında 12 Ocak – 2 Kasım 2015 arasında bir ayı döngüsü dip oluşumu sırasında da büyük hacimli bir büyüme gerçekleşti.

Özellikle son iki haftalık hacim artışına dikkat çeken analistler, hacim artışı formasyonun son olarak, 13 Haziran 2022 ile 7 Kasım 2022 arasında meydana geldiğini ve dip oluşum benzerliğe sahip olduğunu söyledi.

Bu benzerliğe dikkat çeken analistler, yaşanan hacim artışının olası bir düşüş trendinin tersine dönmesi yönünde düşünmelerine neden olduğunu belirtti.

“07 Kasım’daki hacim artışı, trendin tersine dönmesini sağlayan ve Bitcoin’i bu iki yıllık Ayı Döngüsünden çıkaran an olabilir mi, yoksa en iyi ihtimalle 13 Haziran 2022 ve Şubat gibi kısa vadeli bir toparlanma mı? “

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları