AnalizBitcoinHaberler

Analist: “Bitcoin’de Bu Yaşanırsa 31.000 Dolar Seviyesine Düzeltme Gelebilir”

Ünlü analist Michael van de Poppe, Bitcoin fiyatında bu gelişmenin yaşanması durumunda 31.000 dolar seviyesine inilebilir dedi.

Kripto para uzmanı Michael van de Poppe, Bitcoin fiyatının mevcut durumuyla ilgili değerlendirmelerini paylaştı.

“38.000 Doların Altına İnilirse Bir Sonraki Durak 31.000 Dolar Olabilir”

Analiste göre BTC fiyatının 38.000 doların altına inmesi durumunda 31.000 dolara kadar bir düzeltme gerçekleşebilir.

Youtube videosunda takipçileriyle görüşlerini paylaşan Poppe, yılın başından bu yana Bitcoin fiyatının yatay seyir izlediğini fakat 40.000 doların altına yaşanan son ufak düzeltmeyle birlikte daha fazla değer kaybının önünün açıldığını ifade etti.

Poppe her ne kadar 31.000 doların ihtimal dahilinde olduğunu düşünse de, bu seviyenin son grafiklerde test edilmediğini de belirtti:

“38.000 dolar seviyesini kaybedersek düşüşe geçmeye başladığımızı kabul edeceğim. Bu durumda oldukça sert bir düzeltmenin gerçekleşeceğini düşünüyorum.”

“Güçlü Dolar Bitcoin’i Etkiliyor”

Poppe, BTC’nin yeni bir ralli başlatamamasının nedeninin doların güçlü performansına bağlı olabileceğini ancak BTC’nin de stabil seyrettiğini söyledi.

Bununla birlikte analist, piyasanın bir sonraki faiz artırımlarını takip edeceğini ve dolardan bir geri dönüşe neden olarak Bitcoin’i pozitif etkileyebileceğini belirtti.

Analiste göre yükseliş durumunda ise 40.200 dolar seviyesi aşıldığında bir momentum kazanılabilir.

Poppe ayrıca yaptığı açıklamasında BTC fiyatının bir sonraki hareketinin 2022 yılı boyunca 30.000 dolar ile 46.000 dolar arasında işlem görmesinden de etkilenebileceğini belirtti:

“Uzun süredir 44.600 doların üstüne çıkmaya çalıştığımız ortaya çıktı ve bu aralığın altına indiğimize göre aynı aralıkta bu sefer aşağı yönlü hareket edilecektir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Akmuhammet

Yaşasın tahminci kitlesi


Başa dön tuşu