Ana SayfaBitcoinAnalist, Bitcoin'deki (BTC) Sonraki Rallinin "Başlama Noktasını" Verdi!

Analist, Bitcoin’deki (BTC) Sonraki Rallinin “Başlama Noktasını” Verdi!

Takip et

Güney Koreli on-chain analiz kuruluşu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’de 30.000 doların bir sonraki boğa koşusunun başlangıç noktası olacağını tahmin etti.

Ju, MicroStrategy’nin realize edilmiş fiyat seviyesinin 30.664 dolar olduğuna dair bir tweet’e cevaben, çoğu insanın mevcut fiyatlarla hala zararda olduğu gerçeğine işaret etti. MicroStrategy kısa süre önce 480 coin daha satın aldığını duyurmuştu.

CryptoQuant CEO’su, Bitcoin’de Bir Sonraki Rallinin Başlangıç Noktasının 30.000 Dolar Olabileceğini İddia Etti

Ki Young Ju, attığı Tweet’inde düşüncelerini şöyle ifade etti:

Bitcoin fiyatının 30 bin dolara ulaştığını düşünün.

Son boğa koşusuna katılan çoğu insan hala bu fiyatın altında zararda olduğu için bu bana garip gelmiyor.

30 bin dolar bir sonraki boğa koşusu için bir başlangıç noktası gibi görünüyor.

CryptoQuant CEO’su daha önceki açıklamalarında da, geçtiğimiz hafta BTC rallisinden önce büyük bir “short squeeze” beklediğini bildirmişti.

Bugün erken saatlerde, dünyanın en büyük kripto para birimi 13 Haziran’dan bu yana en yüksek seviye olan 23,855 dolara yükseldi. Salı günü, Fundstrat Global Advisors’ın küresel teknik strateji başkanı Mark Newton, Bitcoin’in biraz soluklanmadan önce potansiyel olarak 28.000 dolar seviyesini geri alabileceğini öngörmüştü.

BTC fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda, 18 Haziran’daki büyük çaplı satış sırasında 17.592 dolar yerel dip seviyesini gördüğünden bu yana yaklaşık %37 oranında artış gösterdi.

Önde gelen kripto para yatırımcısı Scott Melker’in de belirttiği gibi Bitcoin, Nisan ayından bu yana ilk kez 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde kapanış yaparak boğalar için büyük bir zafer elde etti.

Bununla birlikte BTC, Ethereum’un performansı tarafından geride bırakıldı ve geçtiğimiz hafta ETH/BTC paritesi %30 arttı. Ethereum tarafında yaklaşan Merge etkinliği, sektör için büyük bir yükseliş katalizörü olarak görülüyor.

Yine de son ralli, ABD Merkez Bankası’nın 100 baz puanlık bir faiz artışını duyurmasının beklendiği makro engeller nedeniyle duraksayabilir. Bu, son toparlanmayla cesaretlenen kripto boğaları için endişe verici bir işaret olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları