binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizAnalist Grubu Bitcoin ve Kripto Paraları Değerlendirdi: "Kriptolar Şu Anda Boğa Piyasasında...

Analist Grubu Bitcoin ve Kripto Paraları Değerlendirdi: “Kriptolar Şu Anda Boğa Piyasasında Olabilir, Ancak…”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yeni bir Bitcoin ve kripto para boğa piyasası için zemin yılın başından beri yavaş yavaş gelişiyor ve Mart ayında daha da güçlendiğini gördük.

Bu yıl şimdiye kadar kripto yatırımcıları, ABD’deki bölgesel bankacılık krizi, Washington’un FTX’in iflasının ardından harekete geçmeyi düşündüğü düşmanca bir düzenleyici ortam ve kalıcı enflasyon başta olmak üzere birçok engelin üstesinden geldi.

Bitcoin’in hisse senetleriyle korelasyonu düşük olmasına rağmen, hala belirsizliklerle dolu olan makro ekonomiye karşı hassas.

Analistler Bitcoin’i Değerlendirdi

Makro stratejist ve “Signal vs. Noise” blogunun yazarı Joe Orsini, konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Orsini’ye göre, kripto paralarda yeni boğa piyasası 13 Ocak’ta, Bitcoin 200 günlük hareketli ortalamasını kırdığında başladı.

Wells Fargo hisse senedi analisti Jeff Cantwell Cuma günü yayınladığı bir notta, SEC’in son eylemlerinin “yatırımcılar için kripto sektörü hakkında daha fazla belirsizlik yaşattığını” söyledi.

Lumida Wealth Management’ın CEO’su Ram Ahluwalia, bundan sonra dengesiz fiyatlar beklediğini söyledi. FTX’ten sonra kriptodaki iyimser hava ve FED politikasıyla ilgili piyasa beklentilerindeki iyileşme sayesinde “taktiksel olarak boğa lehine olmaya geçilebilir” dedi ve ekledi:

“Ancak kalıcı bir sektörel boğa piyasasının temelinde netlik ve düzenleme olacaktır. Kripto için net bir düzenleyici çerçeveye sahip değiliz. Bu çerçeve ortaya çıktığında, sürdürülebilir bir boğa piyasasının başlangıcına daha yakın olunabilir.”

İlgili Haber  Son Dönemin Popüler Altcoininde "1 Milyar Dolar" Tartışması Büyüyor: Fiyat Kötü Etkileniyor!

Kraken’de OTC opsiyon ticareti başkanı olan Juthica Chou, opsiyon piyasasının hala devam eden volatilite beklentilerini fiyatlandırdığını ve bunun çoğunlukla iyi bir şey olduğunu söyledi:

“Bitcoin’in boyut ve piyasa değeri olarak büyümesi için şu anda volatil olması gerekiyor. Henüz çok erken, piyasa değeri yaklaşık 500 milyar dolar, yani henüz küresel bir para biçimi olarak hizmet verecek kadar büyük değil. Bu olgunluk seviyesine ulaşması için volatilitenin yüksek olması gerekiyor ve piyasa değeri yeterince yüksek olduğunda o zaman volatilitenin düşmesini bekleyebilirsiniz.”

Kripto veri sağlayıcısı Kaiko analisti olan Conor Ryder, Mart ayındaki rallinin bankacılık krizi ve Bitcoin’in spekülasyonun ötesindeki faydalarının yeniden keşfedilmesiyle başladığını, ancak Mart ayı sonuna kadar fiyatını yükselten şeyin piyasadaki likidite azlığı olduğunu söyledi:

“Bitcoin için likidite son 10 ayın en düşük seviyesinde, bu da hem yukarı hem de aşağı yönde daha az fiyat desteği olduğu anlamına geliyor. Düşük likidite ortamında bir ralli başladığında, yukarı doğru daha büyük fiyat hareketleri görebiliriz.

Ancak, bu yukarı yönlü hareketleri, mevcut fiyatların altında destek olmaması nedeniyle kolayca aşağı yönlü büyük hareketler izleyebilir, bu nedenle yatırımcıların en azından kripto likiditesinde bir iyileşme görene kadar piyasalara dikkatle yaklaşmaları gerekir.”

İlgili Haber  Dogecoin'de Yükseliş Yaşanıyor! Analist Ralliyi Değerlendirdi: "Bu Seviyenin Üstünde Kapatması Lazım!"

Enclave Markets’ten Wells, daha iyimser bir makroekonomik tabloya ve Fidelity ve BlackRock gibi firmaların kriptoyu daha fazla benimsemesine atıfta bulunarak Bitcoin’in boğa piyasasına doğru yol aldığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail