Kripto HaberleriAnalizAnalist: Matematiksel Model Bitcoin'de (BTC) Bu Seviyeyi Dip Olarak İşaretliyor!

Analist: Matematiksel Model Bitcoin’de (BTC) Bu Seviyeyi Dip Olarak İşaretliyor!

Takip et

Kripto para şirketlerinde yaşanan iflas olaylarının sonucu olarak Bitcoin’de (BTC) düşüş eğilimi devam ediyor.

Bitcoin şu anda 16.500 dolar civarında işlem görüyor, ancak Digital Wealth’in CTO’su Daniele Bernardi fiyatın daha da düşeceğini ileri sürdü.

Bernardi, “14.500 dolar dip gibi görünüyor, fakat sanırım sadece birkaç gün için. Önümüzdeki yıl büyümeye geri dönüş olabilir.” dedi.

Bernardi’nin şirketi Bitcoin fiyatını, önceki BTC fiyat verilerine dayanarak bilgisayar modellerini eğiten matematiksel analizlere dayanarak tahmin ediyor.

“Bitcoin’de Her Dört Yılda Bir Döngü Yaşanıyor”

Bernardi, düşüncelerini şöyle açıkladı:

“Bitcoin, aşağı yukarı her dört yılda bir gerçekleşen ve madenciler için ödülleri azaltan yarılanmaya (halving) dayanan döngüde son derece tekrarlayıcıdır. Yani temelde bununla ilgili birçok niceliksel veriyi analiz ettik ve bu hareketlerde büyük bir model keşfettik.”

Bernardi, yaklaşımının yalnızca “teknik” olmadığını, aynı zamanda gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek için “davranışsal” bileşenlere de dayandığını söyledi:

“Bitcoin gerçek değerinde bir fiyat bulmakta zorlanıyor, çünkü çoğu insan için bu fiyat duygularla ilgili. Eğer korkarlarsa satarlar. Eğer BTC ile ilgileniyorlarsa ve Bitcoin’in büyüyebileceğini düşünüyorlarsa, satın almaya başlıyorlar.”

İlgili Haber
Avalanche (AVAX) Başkanı Kripto Para Sektörünün Geleceği Hakkında Konuştu: Çarpıcı Bir İddia Ortaya Attı!

Bununla birlikte, BTC fiyatının arkasında fark edilebilir modeller ve itici güçler olduğunu da sözlerine ekledi:

“CoinTelegraph’ta yayınladığımız araştırmamızda, Bitcoin fiyatlandırmasının uzun vadede talep tarafından yönlendirildiğini keşfettik. Bu düşüş döneminde bile kullanıcı benimsemesi artıyor… bu da uzun vadede BTC’nin büyük oynaklığına rağmen büyümeye devam edeceği anlamına geliyor.”

BTC her dört yılda bir, madencilerin kazandığı blok ödülünün yarıya indirildiği bir ‘yarılanma’ yaşıyor. Bir sonraki yarılanma 2024 yılının Nisan ayında gerçekleşecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları