Kripto HaberleriBitcoinAnalist Sattığı Bitcoin'leri Bu Seviyeden Geri Aldı! İşte Nedeni!

Analist Sattığı Bitcoin’leri Bu Seviyeden Geri Aldı! İşte Nedeni!

DonAlt takma ismini kullanan analist, sattığı Bitcoin'leri geri aldığını söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin, 25.000 doları aşma girişimlerinde başarısız olmasından sonra 22.750 dolara kadar düştü.

Sonrasında bir miktar toparlananan BTC, halihazırda 23.000 dolar seviyelerinde yatay hareketlerine devam ediyor.

Yatırımcılar Bitcoin’in hareketlerinin hangi yönde olacağını merak ederken, Kasım ayındaki dip seviyesi 16.000 dolardan BTC satın alan, 25.000 dolarlık zirvesinde satan ancak 23.000 dolardan tekrar BTC satın alan DonAlt takma ismini kullanan analistten Bitcoin yorumu geldi.

İlgili Haber
Bitcoin'de "Risk Off" Moduna Geçen Analist, Nedenini Açıkladı!

Bitcoin’de aylık kapanışın olacağı bu günün kripto piyasaları için kritik olduğuna işaret eden analist, BTC aylık kapanış öncesi piyasalar için çok önemli bir anın yaklaştığını söyledi.

Bitcoin’in 23.291 dolarlık aylık direncinin üzerinde kapanmanın eşiğinde olduğunu belirten analist, bunun BTC’nin 2023 rallisinin henüz bitmediğini gösterdiğini savundu.

“Bitcoin aylık direncin üzerinde kapatırsak önümüzdeki ay küçük bir düşüş daha görebiliriz.

Ancak genel olarak, BTC’nin tekrar yükselmesini bekliyorum. Bu yüzden Bitcoin’de pozisyonum olmasından oldukça memnunum.”

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’lerinin yarısını satan analist fırsatı kaçırma korkusu nedeniyle yeniden piyasaya girdiğini belirterek BTC’deki yükseliş düşüncesinin yaşanan düşüşlere rağmen devam ettiğini söyledi.

“Bitcoin bir kez daha 23.000 doların altına düşerse ve 22.500 dolar civarında önemli bir kısa vadeli destek alanına yaklaşırsa, yatırımcıların son derece dikkatli olması gerekiyor.

Ve bence o bölgedeki en iyi desteğe yani 23.000 dolara doğru biraz geri çekilme yaşadık.

Eğer bu destek seviyesi aşağıya doğru kırılmaya başlarsa, temkinli olmanın mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Çünkü o zaman artık daha yüksek dipler yapmadığımız bir alana gireriz ve eski aralıklara yani 22.500 doların altına geri döneriz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları