AnalizLitecoin

Analist Uyardı: “Litecoin (LTC) İçin Bu Seviyelere Dikkat!”

LTC'yi üç haftalık yükseliş trendinin ardından neler bekliyor?

Son 3 haftadır güzel bir aşama kaydederek %42’lik yükseliş kaydeden Litecoin (LTC), birçok analist ve yatırımcının merceğine takılmış durumda.

Ünlü analist Vince Prince, “Gümüş Bitcoin” olarak tanımladığı altcoinin 2 Ağustos’ta “bearish engulfing candle” oluşturmasını daha düşük seviyelerin görüleceği şeklinde yorumluyor. Ünlü analiste göre %42’lik bu müthiş yükseliş yerini güçlü bir çöküşe bırakabilir.

Analiste göre Litecoin, düşük trend çizgisinin üzerinde kalabilecek güce sahip değil.

Peki Litecoin’i Hangi Seviyeler Bekliyor?

Yoğun satış baskısı altında kalabilmesi öngörülen LTC, kısa vadeli düşüş eğilimini dengelemeyi başaramazsa 49 ile 50 dolar arasındaki yatay destek seviyelerinde kırılma yaşayabilir. LTC bu seviyelerde tutunmayı başaramazsa da ünlü altcoin için daha düşük seviyeler kapıda olabilir.

Söz konusu düşük seviye bölgesinin alt seviyesi ise Prince’in tweetinde paylaştığı yukarıdaki grafikte de görüldüğü gibi 41 dolar seviyesinde yer alıyor. Prince, kısa vadede daha fazla düşüş eğiliminde olduğunu belirttiği LTC’nin stabilize olabileceği seviyelerin de mevcut olduğunu ancak bu destek noktalarının tutulamaması halinde düşüş eğiliminin süreceğini vurguluyor.

Ancak tabii ki bu düşüşü tetikleyecek en önemli etki Bitcoin’in 10.500 dolar altına sarkmasıyla olacaktır.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu