bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAnalizAnalist Uyardı: "Litecoin (LTC) İçin Bu Seviyelere Dikkat!"

Analist Uyardı: “Litecoin (LTC) İçin Bu Seviyelere Dikkat!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son 3 haftadır güzel bir aşama kaydederek %42’lik yükseliş kaydeden Litecoin (LTC), birçok analist ve yatırımcının merceğine takılmış durumda.

Ünlü analist Vince Prince, “Gümüş Bitcoin” olarak tanımladığı altcoinin 2 Ağustos’ta “bearish engulfing candle” oluşturmasını daha düşük seviyelerin görüleceği şeklinde yorumluyor. Ünlü analiste göre %42’lik bu müthiş yükseliş yerini güçlü bir çöküşe bırakabilir.

Analiste göre Litecoin, düşük trend çizgisinin üzerinde kalabilecek güce sahip değil.

Peki Litecoin’i Hangi Seviyeler Bekliyor?

Yoğun satış baskısı altında kalabilmesi öngörülen LTC, kısa vadeli düşüş eğilimini dengelemeyi başaramazsa 49 ile 50 dolar arasındaki yatay destek seviyelerinde kırılma yaşayabilir. LTC bu seviyelerde tutunmayı başaramazsa da ünlü altcoin için daha düşük seviyeler kapıda olabilir.

Söz konusu düşük seviye bölgesinin alt seviyesi ise Prince’in tweetinde paylaştığı yukarıdaki grafikte de görüldüğü gibi 41 dolar seviyesinde yer alıyor. Prince, kısa vadede daha fazla düşüş eğiliminde olduğunu belirttiği LTC’nin stabilize olabileceği seviyelerin de mevcut olduğunu ancak bu destek noktalarının tutulamaması halinde düşüş eğiliminin süreceğini vurguluyor.

Ancak tabii ki bu düşüşü tetikleyecek en önemli etki Bitcoin’in 10.500 dolar altına sarkmasıyla olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları