binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinAnaliste Göre Bitcoin'de Boğa, "Aşırı Isındı" - Anlamı Ne?

Analiste Göre Bitcoin’de Boğa, “Aşırı Isındı” – Anlamı Ne?

CryptoQuant analistine göre Bitcoin fiyatının yükselmesiyle birlikte boğa döngüsü göstergesi aşırı ısınmış durumda.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin rekor düzeyde yüksek bir talep gördü. CryptoQuant’tan Julio Moreno’ya göre, yalnızca Bitcoin alan ve hiç harcama yapmayan adresler olan Bitcoin biriktirme adreslerine 1 Mart’ta net 54.600 BTC girişi oldu. Bu miktar sayesinde tek bir gün içerisinde gerçekleşen en yüksek giriş rekoru kırıldı.

Bununla birlikte, analiste göre fiyatlardaki hızlı artış bazı göstergelerin aşırı ısınma aşamasına işaret etmesine neden oldu. Bitcoin boğa ayı piyasası döngüsü göstergesi, fiyatlar 60.000 dolara ulaştığında aşırı ısınmış bir boğa aşamasını işaret etti. Analiste göre genellikle ‘kırmızı alan’ olarak adlandırılan bu aşama, tipik olarak potansiyel bir piyasa düşüşü ile ilişkilendirilir.

Buna ek olarak, Bitcoin madencilerine şu anda aşırı derecede fazla ödeme yapılıyor ve bu da aşırı ısınma koşullarına işaret ediyor. Analiste göre madencilere fazla ödeme yapılması genellikle piyasada satış baskısının artmasına neden olur ve bu da potansiyel olarak bir fiyat düzeltmesine yol açabilir.

İlgili Haber  Kripto Şirketi Baş Hukuk Sorumlusu: "SEC Ethereum Spot ETF'lerini Bu Yıl Onaylamayabilir"

Ayrıca, trader’ların gerçekleşmemiş kâr marjları son derece yüksek seviyelere çıktı ve şu anda %45 civarında. Analiste göre traderlar kârlarını nakde çevirmeye karar verebileceğinden ve bu da potansiyel olarak piyasada bir satışa yol açabileceğinden, yüksek seviyelerdeki gerçekleşmemiş kârlar artan satış riskleri anlamına geliyor.

Sonuç olarak, Bitcoin’e olan talep rekor seviyede olsa da, bazı göstergeler piyasanın aşırı ısınıyor olabileceğini gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail