AnalizBitcoin

Ünlü Analistlerden Bitcoin (BTC) Tahminleri

Ünlü analistler Bitcoin ile ilgili ne düşünüyor?

Bitcoin’de mayıs ayındaki halving olayı yaklaşırken ünlü analistlerden arka arkaya BTC fiyat tahminleri gelmeye devam ediyor. Kimi ünlü kripto değerin 100 bin dolara çıkacağını iddia ederken bazısı da çıtayı iyice yükselterek 5 milyon dolar gibi rekor fiyat yorumlarında bulunuyor. İşte bazı ünlü analistlerden fiyat tahminleri…

Türk analistlerden Rookie, BTC’de 6900 doların önemli olduğunu ifade ederek, bu seviyenin sağlam bir direnç olduğunu ve fiyatın buradan aşağı yönlü hareket edeceğini düşünüyor. Ayrıca Rookie’ye göre düşüş trendini yükselişe geçirecek en önemli seviye de yine 6900 dolar.

Diğer bir Türk analist Paradator ise BTC’de yeni hedefin 7100 dolar olduğunu ifade ederek 7250 dolar üstü günlük kapanışın ciddi yükselişe işaret ettiğini belirtti.

Yine Türk analistlerden olan Crypto Kemal de 6900 dolar seviyelerinin önemli bir direnç olduğunu ve aşılmasının zor olduğunu ifade etti. Ancak eğer aşılırsa da ciddi yükselişlerin görülebileceğini belirtti.

Ünlü analist Michael van da Bitcoin’in yükseliş trendini sürdürmesi için 6800 – 7000 dolar seviyesini aşması gerekiyor dedi. Eğer bu seviye aşılırsa ufukta 8 bin dolar görünüyor diyen analist “ilk etapta BTC’nin 6 bin 450 dolarlık seviyeye tutunması şart” şeklinde yorumda bulundu.

Crypto Michael’ın tahminini çok çok daha üst noktalara taşıyan TheMoonCarl ise iddialı konuştu ve BTC fiyatının tarihi bir yükselişle 5 milyon dolara ulaşabileceğini iddia etti.

TheMoonCarl’ın BTC token başına düşen değerin dudak uçuklatan seviyelere çıkacağı yönündeki çılgın tahmininin yanında çok daha makul görülebilen bir tahmin de Moiseiev_Yurii’den geldi. Yurii, Bitcoin fiyatının 2022’nin sonlarına doğru 100 bin dolara çıkacağından emin konuştu. Fiyat tahminini halving etkisinden uzağa taşıyan analist, uzun vadeli fiyat hedefini birkaç farklı gerekçeye dayandırdı. Söz konusu gerekçeleri için 2011 yılındaki dalgalanmaları temel alan analiste göre o tarihten itibaren BTC fiyatı 5 dalga yükseldi ve 20 bin dolar seviyesinden beri ABC oluşumu gözlemleniyor. Yurii’ye göre ABC oluşumu tamamlandığında yeni bir 5’lik dalga yükselmesi yaşanabilir. Bu da BTC fiyatını 100 bin dolar seviyesine taşıyabilir.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Analizi - Önemli Seviyeler Neler? Bir Sonraki Yön Ne Olacak?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu