AnalizBitcoinEthereum

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Analizi – Önemli Seviyeler Neler? Bir Sonraki Yön Ne Olacak?

Bitcoin ve Ethereum gün içerisinde yükselişlerine devam ediyor. Peki en büyük iki kripto parayı bekleyen önemli seviyeler neler? Yatırımcılar nelere dikkat etmeli?

Kripto para birimi Bitcoin an itibarı ile tüm piyasanın yüzde 65.7’lik kısmını elinde tutuyor. Yani toplam 186 milyar dolar olan kripto para piyasa hacminin yüzde 65.7’si (122 milyar dolar) Bitcoin’de. Hal böyle olunca her zaman diğer altcoinler de Bitcoin ile paralel bir şekilde hareket ediyorlar.

Dün akşam saatlerinde 6150 dolar seviyelerine kadar düşen BTC fiyatı an itibarı ile 6800 dolar seviyelerine kadar tırmanmış durumda. Hacimli bir şekilde 6500 dolar direncini kıran BTC fiyatı yaşadığı bu sert yükseliş ile yatırımcısına 24 saat içerisinde yüzde 10 kar fırsatı sunmuş oldu.

Bitcoin grafiğine bakıldığı zaman en önemli direnç noktasının 6900 dolar seviyeleri olduğu görülüyor. Bu süreçte bu seviyeye kadar yükseliş yaşansa bile 6900 doların kırılamayacağı öngörülüyor. En önemli destek seviyeleri güncel olarak 6500, 6300 ve 5800 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin’de 5800, 5600 hatta dip fiyat olarak 5200 dolar seviyelerine kadar olan düşüş riski, günlük kapanışta 6900 doların üzerine çıkılmadıktan sonra hala var.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu noktada 6900 dolar seviyesi trendin yükseliş mi yoksa düşüş mü olacağını belirleyecek. Ancak bu seviye kırılmadan önce 5800 dolar seviyelerine bir kez daha düşüş olabileceği tahmin ediliyor.

Ethereum tarafına bakacak olursak direnç seviyeleri 140 ve 150 dolar olarak belirlenirken, önemli direnç seviyesi 150 dolar olarak karşımıza çıkıyor. BTC’nin 6900 dolar seviyesini geçmesiyle beraber bu seviyeyi aşacağı düşünülürken ETH’nin güncel destek seviyeleri ise 120, 110 ve 100 dolar.

Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu süreçte BTC hareketleri tüm altcoinler için belirleyici olacakken, özellikle altcoin yatırımı yaparken mutlaka Bitcoin fiyatını göz önünde bulundurmak çok önemli. Ayrıca Bitcoin’de 6900 dolar seviyesi aşılmadan önce 5800 dolarla bir kez daha bir düşüş yaşanması birçok uzman tarafından öngörülüyor.

Bu sebeple bu riskli dönemlerde yatırım yaparken mutlaka stop-limit emirlerinin kullanılması ve bir strateji dahilinde yatırım yapılması son derece önemli.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu