BitcoinEthereum

Analiz Şirketi, Bitcoin ve Ethereum’un 2022 Yılında Ulaşacağı Seviyeleri Açıkladı!

Analiz şirketi FSInsight, Bitcoin ve Ethereum fiyatının 2022 yılında ulaşabileceği seviyelere dair görüşlerini paylaştı.

Kripto paralar geçtiğimiz ay oldukça volatil bir dönem geçirdi ancak bir piyasa analizi şirketine göre önümüzdeki aylarda Bitcoin ve Ethereum için devasa yükselişler kapıda olabilir.

FSInsight, 2022 Yılında Bitcoin’in 200.000 Dolar, Ethereum’un ise 12.000 Dolara Ulaşabileceğini İddia Etti

FSInsight, yatırımcılarına gönderdiği notta Bitcoin fiyatının 2022 yılının ikinci yarısında 200.000 dolara ulaşabileceğini iddia etti. Bu seviye, BTC fiyatının bu yazının yazıldığı anlardaki seviyesinden %462 yükseliş göstermesi anlamına geliyor.

Ethereum için de ayrı bir tahminde bulunan FSInsight, dünyanın en büyük altcoinin bu yıl 12.000 dolara kadar yükselebileceğini iddia etti.

Şirketin yayınladığı raporda kripto paraların giderek teknoloji hisselerine bağlantılı hale geldiği belirtildi. Şirketin dijital varlık stratejisi lideri Sean Farrell, bu durumun nedeninin, “eski piyasa sermayesinin devreye girmesi” olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yıl kripto para endüstrisi, girişim sermayedarlarından token ve Blockchain şirketlerine 30 milyar dolarlık yatırım almıştı. Büyük şirketler de sahip oldukları kripto varlıkları önemli derecede arttırmıştı.

Farrell, şu anki durumun 2018 yılında teknoloji şirketlerinin hisselerinin iyi giderken Bitcoin ve diğer kripto paraların düşüş yaşamasından farklı olduğunu belirtti.

Şirketin raporuna göre Bitcoin fiyatının 200.000 dolarlık hedefine ulaşması için daha fazla yatırımcıyı kendisine çekmesi gerekiyor. Farrell ise geçtiğimiz yıl yaşanan bu durumun bu yıl da yaşanması ihtimalinin düşük olmadığını söyledi.

Yükseliş için piyasasının yılın ikinci yarısında da sıçrama yapması gerekiyor ancak Bitcoin halihazırda 24 Ocak’taki seviyesinden epey toparlanma yaşadı.

Farrell diğer açıklamalarına ek olarak, Ethereum ağının gelişimiyle ilgili de yorumlarda bulundu. Uzman, Ethereum ağının bu derece yükseliş göstermesinde NFT’lerin, Web3 uygulamalarının ve merkezsiz finans (DeFi) platformlarının etkisi olduğunu düşünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu