Haberler

Android Telefon Uygulamalarında Madencilik Tehdidi Var!

Android telefon uygulamalarında madencilik riski devam ediyor.

Android işletim sistemli cihazlarda madencilik tehdidi bitmedi, devam ediyor. Siber saldırganlar zaman zaman kullanıcıları cep telefonlarından hedef alarak, cep telefonlarını hackliyor ve cep telefonlarını ele geçirerek bilgiler çalabiliyor, cep telefonunu kendi çıkarları için kullanabiliyorlar. Tüm bu olanlar sonrasında son yıllarda bir ”sorun” daha ortaya çıktı, ”kripto para madenciliği yapan gizli uygulamalar” veya virüsler. Bu uygulamalar gerçek uygulama olarak görünüyor ve tıpkı Flippy Bird oyununda reklamlara habersiz olarak tıklayan kullanıcılar nasıl uygulama sahibine para kazandırıyor ise aynısını uygulama sahibine kazandırıyor ve belki de cihazlarının ömrününün kısaldığının hiçbir zaman farkına varmıyorlar.

Kripto para madenciliği yapan uygulamaların sayısı da az değil. Bu uygulamaların Google tarafından zaman zaman yapılan Play Store temizliği sırasında siliniyor olsa da yarattığı risk hep var ve bugünde devam eden bir risk mevcut.

Bilmediğiniz veya 3. parti uygulamaları yüklerken dikkat edin

3. parti uygulamalar sadece spor uygulamaları, ev tasarım uygulamaları olmayabilir. Facebook Messengers adlı bir Messenger uygulamasına yerine kullanacağınız uygulamada gizli olarak cihazın gücünü kullanarak madencilik yapabilir ve sizin bundan haberiniz olmayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu