Altcoin

Anket: Almanya Halkının Yüzde Kaçı Kripto Paralarla İlgili?

KuCoin tarafından gerçekleştirilen bir ankete göre Almanya, kripto para yatırımına hazır!

Kripto para birimlerinin kabulü kesinlikle daha önceki senelere kıyasla çok daha hızlı bir hal aldı. Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanı da farklı kripto para regülasyonları ve çalışmaları için düğmeye bastı. Bu da tabii ki yatırım yapmaya yönelik güveni arttırdı.

Almanlar Kripto Paralara Sıcak Bakıyor

Önde gelen kripto para borsalarından KuCoin‘in gerçekleştirdiği bir anket ise Alman yatırımcıların bakış açısını ortaya çıkardı. Aktarılan bilgilere göre Alman yatırımcıların %44‘ü, kripto para birimlerini finans sektörünün geleceği olarak görüyor.

Aynı oranda Alman yatırımcı kripto para birimlerine yatırım yapmak istiyor ve bunun oldukça büyük bir oran olduğu söylenebilir. Ankete katılanların %30’luk kısmı ise kripto para birimlerini güvenilir bir değer saklama aracı olarak görmekte. Bir kısım yatırımcı ise kripto para birimlerini özellikle finansal özgürlüğe kavuşmak için kullanmayı hedefliyor.

KuCoin CEO’su Johnny Lyu ise konu hakkında yaptığı açıklamada bunun çok iyimser bir veri olduğunu ifade etti. CEO, buna rağmen Almanya’nın kripto para regülasyonuna ihtiyaç duyduğunu vurgulayarak oranın artmasını beklediğini vurguladı.

İlgili Haber
Bitcoin Yasası Pazartesi Günü Yürürlüğe Girecek! "Almanya'da Kulisler Hareketlendi!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu