BitcoinHaberler

Bitcoin Yasası Pazartesi Günü Yürürlüğe Girecek! “Almanya’da Kulisler Hareketlendi!”

Kurumsal fonların Bitcoin ilgisi devam edecek mi?

Almanya’da pazartesi günü yürürlüğe girecek olan yasa öncesi Bitcoin’e ilişkin beklentiler yükseliyor.

Yürürlüğe girecek olan yasaya göre kurumsal fonlar varlıklarının %20’sine kadarı ile Bitcoin yatırımı yapabilecek.

Bloomberg, bu konuda ilk hamlenin Almanya’nın en büyük varlık yöneticileri arasında gösterilen Deka Bank’tan geleceğini ve bankanın Bitcoin’e yatırım yapacağını duyurdu.

Yönetimi altında 403 milyar dolar bulunan şirket resmi twitter hesabından, söz konusu haberlerin gerçek olmadığını ifade ederek şunları söyledi; “Şu anda müşterilerimizin kripto para birimine yatırım yapabilmesi için hizmet sunmuyoruz. Ancak seçenekleri gözden geçiyoruz. Açık olmak gerekirse henüz bir karar verilmedi.”

Banka bu konuda henüz karar vermemiş olsa da bunu değerlendiriyor olması yakın zamanda Almanya’dan güzel haberlerin gelebileceğinin sinyalini veriyor. Yeni yasa sonrası Almanya özelinde kurumsal fonlardan Bitcoin haberleri duyabiliriz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu