Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiApartman Enerjisini Bitcoin İçin Kullanabilirler!

Apartman Enerjisini Bitcoin İçin Kullanabilirler!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Türkiye’de birçok apartmanda garaj veya belirli bölgelerinde kullanılmayan alanlarda apartmana ait olan prizler bulunuyor. Bu prizler kimi zaman kapalı garajlarda, kimi zaman girişlerde veya apartman önlerinde kendisine yer buluyor. Bugüne kadar birçok vaka yaşanmış olmasına rağmen son dönemde apartmanlarda Bitcoin madenciliğinin artması ile birlikte akıllara ”apartmanın enerjisini kullanarak Bitcoin madenciliği yapabilirler” düşüncesi gelmeye başladı.

Bunun benzeri bugün yabancı ülkelerde yaşanırken Türkiye’de de benzer şekilde kripto para üretimi konusunda buna benzer adımlar atılabilecek olduğu düşünülüyor. Zira apartman enerjisini bedavaya kullanabilen vatandaşlar, bu enerji parasının kendileri tarafından ödenmeyecek olduklarını bildiğinden dolayı böyle bir hileye başvurabilir ve olmayan gerçek olabilir hale dönüşebilir.

Nasıl Önlem Almanız Gerek?

Bu duruma karşı yaşansın veya yaşanmasın nasıl önlem alabilecek olduğunuz ile ilgili;

  1. Mutlaka apartmanınızın garaj ve kapalı enerji hattı olan bölgelerini kontrol edin. (yöneticinin görevi)
  2. Apartman elektriği faturası son birkaç aydır yüksek gelmeye başladı ve herhangi bir değişim olmadıysa apartmanınızda Bitcoin madenciliği yapılabildiği endişesini düşünerek kamera taktırın.
  3. Kamera görüntülerini aralıklarla izleyin.
  4. Apartman önlerinde açıkta bulunan priz varsa bu prizleri mutlaka kaldırın. (eski evlerde hala mevcut)
  5. Enerji parasının ortak ödenmesini sağlayın, bu sayede birçok komşunuz bu tür olaylardan kaçınacaktır.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları