Altcoin

ApeCoin Piyasaya Çıkmasının İkinci Gününde Yüzde 90 Yükseldi! Analistler Ne Düşünüyor?

Son günlerin trend altcoinlerinden biri olan ApeCoin, piyasaya çıkmasının ikinci gününde büyük bir ralli yaşamayı başardı.

Dünyanın en popüler NFT koleksiyonlarından Bored Ape Yacht Club bağlantılı ApeCoin, piyasaya çıkışının ikinci gününde yaklaşık olarak %90 yükseliş yaşadı.

Altcoinin fiyatı Perşembe günü 6.48 dolar seviyesini görmüşken bu yazının yazıldığı anlarda 13.91 dolardan işlem görüyor. Gün içerisinde ise ApeCoin 17.75 dolara kadar tırmandı.

ApeCoin Dünyanın En Büyük 33. Kripto Parası Haline Geldi

Son fiyat yükselişi ile birlikte altcoinin toplam piyasa değeri 3.8 milyar dolara kadar yükseldi ve bu yazının yazıldığı anlarda CoinMarketCap verilerine göre dünyanın en büyük 33. kripto parası olma özelliği taşıyor. Bununla birlikte CoinGecko ise altcoinin piyasa değerini 1.7 milyar dolar olarak listelemiş ve kendi listesinde dünyanın en büyük 66. kripto parası olarak gözüküyor.

APE fiyatının yükselişini gösteren günlük fiyat zaman grafiği.

Analistlerin Yorumu Ne?

Quantum Economics şirketinde Blockchain araştırmaları direktörü Alexandre Lores, “Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yacht Club topluluklarının güçlü olduğunu” söyledi.

Lores buna ek olarak AMC hisselerinde, Dogecoin ve Shiba Inu kripto paralarında spekülasyon yapan aynı tüccarların “Ape” yatırımı sektörüne yönelmiş olabileceğini belirtti:

“AMC hisseleri, Dogecoin ve Shiba Inu ağır kayıplar yaşıyor. Bununla birlikte Bored Ape’lerin ise sağlam durduğunu görüyoruz. Bunlar Rolex ve Lamborghini gibi statü sembolü görevi görüyor. Eğer bir şeyler başarmışsanız ve Bored Ape Yacht Club NFT’sine sahipsinizdir.”

Bununla birlikte Bored Ape Yacht Club’ın orijinal NFT’leri için taban fiyat 93 Ethereum (yaklaşık 260.000 dolar) seviyesinde bulunuyor.

Bored Ape Yacht Club NFT’sine sahip olan kişilere sahip oldukları NFT başına 10.000 ApeCoin dağıtımı yapılmıştı. Bununla birlikte altcoinin toplam arzının %15’i kullanıcılara ücretsiz dağıtılmış oldu.

Son günlerin trend coini olan APE, Coinbase, Binance, FTX ve Gemini gibi büyük kripto para borsalarının birçoğunda listelendi.

Ancak böylesi yükselmiş olan coinlere yatırım yapmak çok riskli olduğu için uzmanlar tarafından tavsiye edilmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Bu tür insanların piyasanin iştahını kestiği aşikar birsey bildiklerinden degil olmasını istedikleri yonde yorum yapiyolar sikinti yok piyasa neye müsade ederse ona gore islem acariz


Başa dön tuşu