Haberler

Apple kripto para yayını yapan kullanıcıyı engelledi

Apple'dan son dakika hamlesi...

Apple’ın iTunes üzerinden kripto paralar hakkında yayın yapan bir Podcast yayıncısını engellediği ortaya çıktı. Bir süre önce kripto para reklamları konusunda teknoloji devlerince alınan reklam yasakları önlemleri kapsamında Apple’da App Store’da bir takım kripto para uygulamalarını risk ve güvenlik nedenleri ile kaldırmış ve güncellediği politikalar kapsamında bazı kripto para uygulamalarının bir daha asla yeni politika yayınlanmadığı sürece geçerli kalacak olduğunu ve kripto para madenciliği uygulamalarının (bulut dışında) yayınlanmayacak olduğunu gösteren metin yayınlamıştı.

Anthony Pompliano yayın yapıyordu

Anthony Pompliano tarafından yayın yapılan kanal ile ilgili Apple’dan kendilerine bir uyarı verilmediği ve kendilerine Apple yönetiminden bir bilgi gelmediğini ve kanalın bir anda kendiliğinden kapatıldığını açıkladı.

Bize Apple tarafından bir uyarı ve bilgi verilmedi – Anthony Pompliano

ABD’li teknoloji devi Apple’ın bu adımı kripto paralara karşı olduğundan değil, kripto paralar ile ilgili yönlendirmeler içeriyor olabilecek olduğundan dolayı bu şekilde bir adım atılmış olduğundan olabilir. Aksi durumda Apple tarafsız ve politikalara uygun yayınlara karışmıyor ve izin veriyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı