Kripto HaberleriHaberlerApple Artık Ripple Ödeme Sistemini Destekleyecek

Apple Artık Ripple Ödeme Sistemini Destekleyecek

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dün Apple tarafından yapılan açıklamada, şirketin artık Ripple‘nin Interledger Protocol‘ünü (ILP)  destekleneceği bildirildi.

Bu protokol kripto para ödemelerinin yapılmasına izin veren bir servis. Şuan için sadece birkaç kripto paranın aktarılmasına olanak veren protokol, tahmin edilebileceği üzere en stabil ve hızlı olarak XRP ile çalışıyor.

Apple‘nin yaptığı IOS 11.1 güncellemesi ile Safari tarayıcılar üzerinden kullanılabilecek olan sistem, Apple Store’de kripto para ile uygulama satılabilmesine izin verecek. Ayrıca sistemin Apple’nin ödeme sistemi olan Apple Pay’e de entegre edilebileceği atılan iddialar arasında.

Kripto Paralar Günlük Alışverişlerde Kullanılabilecek

Bilindiği gibi Apple Pay, temassız ödeme sistemini (NFC) içinde barındırıyor. Yani uygulamayı destekleyen herhangi bir market ya da cafede bunu kullanmak mümkün. Apple’nin ILP protokolunu desteklemesi ile çok yakında XRP’yi günlük harcamalarda da kullanmak mümkün olacağa benziyor. Ayrıca bu sistem XRP harici başka kripto paralar üzerinde de çalıştığı için pek çok kripto para ile günlük alışverişler yapılabilecek.

Yükseliş eğilimde olan kripto paraların içinde XRP‘ye baktığımız zaman bugün yüzde 15’lik bir yükseliş içersinde olduğunu görüyoruz. Kripto paralar zaten yükseliş eğilimide olduğu için XRP’nin bu artışıyla bu haberi ilişkilendirmek çok doğru olmasa da yakın gelecekte bu ve buna benzer yaptığı anlaşmalar ile beraber dünyanın en çok kullanılan kripto para birimi Ripple olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları